Infostart.hu
eur:
385.43
usd:
330.36
bux:
0
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Készül az egyik áteresztési pont Röszkénél

Készül az egyik úgynevezett áteresztési pont Röszkénél, az autópályán található határátkelő közelében - tapasztalta a helyszínen kedden az MTI tudósítója.

A magyar hatóságok konténereket állítottak fel, ám egyelőre senkit nem engednek be a területre.

Közben kedd reggelre mintegy 300-400 migráns rekedt a Horgos és Röszke közötti, az 5-ös főút menti úgynevezett régi határátkelőhelyen. Az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának (UNHCR) egyik a helyszínen tartózkodó aktivistája arra a kérdésére, hogy mi fog történni az emberekkel, azt válaszolta, hogy "ezt senki nem tudja".

Az MTI tudósítója reggel több menekült csoporttal is találkozott a magyar oldalon, az utak mentén Mórahalom és Röszke térségében. Õk még vélhetően az éjféli határzár előtt kerültek magyar területre és kikerülték a hatósági ellenőrzéseket.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×