Infostart.hu
eur:
364.46
usd:
314.72
bux:
148712.23
2026. augusztus 18. kedd Ilona

Netanjahu Abbásznak: "tépje darabokra" megállapodását a Hamasszal

"Tépje darabokra" megállapodását az iszlamista Hamász mozgalommal - erre szólította fel Mahmúd Abbász palesztin elnököt vasárnap Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök a CNN amerikai televíziós csatorna egyik műsorában, és hozzátette, hogy Izrael nem hajlandó tárgyalóasztalhoz ülni egy olyan palesztin kormánnyal, amelyet az iszlamista csoport támogat.

Az izraeli kormányfő azt is elmondta: Abbásznak a nap folyamán tett megjegyzése arról, hogy elítéli a holokausztot, összeegyeztethetetlen a Hamásszal kötött szövetségével. "Abbász elnöknek el kell döntenie, hogy békét akar Izraellel, vagy szövetséget a Hamásszal" - mondta Netanjahu.

Az iszlamista Hamász mozgalom nem ismeri el Izrael létezését.

"Valójában, amit mondani akarok neki, az nagyon egyszerűen ennyi: Abbász elnök, tépje darabokra Hamásszal kötött egyezségét. Ismerje el a zsidó államot. Kössön békét" - tette hozzá az izraeli kabinet vezetője.

Jeruzsálem csütörtökön kilépett a Washington védnökségével újraindított béketárgyalási folyamatból, miután a Fatah és a Hamász szerdán átmeneti egységkormány megalakításáról állapodott meg. Az Egyesült Államok, az Európai Unió és Izrael terrorista szervezetként tartja számon a Hamászt.

Abbász a vasárnap este kezdődő izraeli holokauszt-emléknap előtt a modern történelem legszörnyűbb bűntettének nevezte a holokausztot. Õ az első palesztin elnök, aki ilyen tartalmú kijelentést tett. Egyben együttérzését fejezte ki "a nácik által megölt áldozatok családjai és az ártatlan emberek, köztük a zsidók és mások iránt".

Az izraeli miniszterelnök a CNN műsorában elmondta, hogy a palesztin elnök nem beszélhet a holokauszt szörnyűségéről, ha ugyanakkor elfogadja azokat, akik tagadják megtörténtét, és a zsidó nép elpusztítására törekednek.

"Úgy vélem, hogy Abbász elnök megpróbálja kiengesztelni a nyugati közvéleményt, amely megértette, hogy ő robbantotta fel a békefolyamatot" - kommentálta Netanjahu a palesztin elnök vasárnapi nyilatkozatát.

Címlapról ajánljuk
Ezért nem semmisíthette meg az Alkotmánybíróság az alaptörvény-módosítást
Hack Péter elmagyarázza

Ezért nem semmisíthette meg az Alkotmánybíróság az alaptörvény-módosítást

Hack Péter véleménye szerint az alkotmánybírók többsége nem is vállalta fel annak a felelősségét, hogy egy ilyen válsághelyzet a döntésük által előálljon, de a Fidesz-KDNP-többség a parlamentben 2013-ban az alaptörvénybe egyébként is beépített egy olyan korlátot, hogy a taláros testület az alaptörvény és annak módosítása szövegét tartalmilag nem vizsgálhatja.

Durva versenyfutás Pakson: üzent a miniszter is

A munka Pakson megállás nélkül folytatódik. Az előrejelzések alapján a következő két nap kritikus lesz, ezért most minden óra számít – írja közösségi oldalán a gazdasági és energetikai miniszter.
inforadio
ARÉNA
2026.08.18. kedd, 18:00
Sós Csaba
a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×