Infostart.hu
eur:
385.81
usd:
328.57
bux:
121423.83
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Újra látogatható a Tapolcai-tavasbarlang

Ismét megnyílt a nagyközönség előtt a Tapolcai-tavasbarlang. A látogatóközpont építésének fennmaradó ideje alatt a barlang csökkentett árú belépőjegy megváltásával látogatható - tájékoztatta a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság szerdán az MTI-t.

A tavasbarlangot tavaly ősszel zárták be, a munkálatok kezdetekor. Mint a szerdai közleményben írták, a látogatóközpont előreláthatólag nyár végén nyitja meg kapuit.

A víz alatti világot bemutató új látogatóközpont megvalósítására csaknem 300 millió forint uniós támogatást nyertek a Turisztikai szolgáltatások fejlesztése című pályázati kiíráson az Új Széchenyi Terv keretében. A látogatóközpont, amely a nemzetközi szinten is egyedülálló Tapolcai-tavasbarlangra épül, egyben a Bakony-Balaton Geopark nyugati kapujának szerepét is be fogja tölteni.

Az új létesítmény tudományos színvonalú, ugyanakkor korszerűen szórakoztató ismeretterjesztésre épülő turisztikai bemutatóhellyel, a barlangászat tematikájára épülő interaktív kiállítással, valamint háromdimenziós mozival várja majd látogatóit.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×