Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Így pusztított a vihar Borsodban

Heves eső és viharos szél tombolt hétfő este Borsod-Abaúj-Zemplén megye több településén, a viharban fák dőltek ki, patakok áradtak meg, a víz tört be a pincékbe - tájékoztatta a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője kedden az MTI-t.

Hudák Andrea közölte: csaknem hatvan esethez riasztották a hivatásos tűzoltókat.

A leszakadó faágak, kidőlt fák Miskolcon, Kondón, Radostyánban, Varbón, Sajóbábonyban, Ózdon, Alsódobszán okoztak fennakadást. A heves esőzés következtében több utcában és lakóház pincéjében rekedt meg nagy mennyiségű víz, ugyanis a vízelvezetők nem tudták elvezetni a hirtelen lezúduló esőt.

Sajóbábonyban, Szirmabesenyőn és Homrogdon pincékbe tört be az esővíz, ezeken a helyeken szivattyúzni kellett. Lyukóbányán, Varbón, Perecesen ágak szakadtak le, fák dőltek villanyvezetékre, úttestre.

Sajólászlófalván a Nyögő-patak, Halmajnál pedig a Vasonca-patak sem tudta elvezetni a nagy mennyiségben lezúduló vizet, homokzsákokkal védekeztek.

Személyi sérülést sehol nem okozott a vihar - tette hozzá a szóvivő.

Címlapról ajánljuk
Több milliárdnyi régi pénzt őriznek a németek, nem véletlenül

Több milliárdnyi régi pénzt őriznek a németek, nem véletlenül

Még mindig kinn van több milliárd márka az embereknél, és a Bundesbank továbbra sem válogatós, legalábbis ami a forgalomból huszonnégy évvel ezelőtt az euró által kiszorított német márka becserélését illeti. Munka akad bőven, a „régi pénz” jelentős részét a németek különböző okokból még mindig őrzik.

Szembeszállnak Donald Trumppal az EU vezető országai

Közös nyilatkozatban figyelmeztetett az eszkaláció veszélyére vasárnap az a nyolc európai ország, amely ellenzi, hogy az Egyesült Államok annektálja Grönlandot, s amelyekkel szemben Donald Trump amerikai elnök februártól 10 százalékos vámot helyezett kilátásba.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×