Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Fákat döntött ki a viharos szél

Az esti órákig több mint 150 riasztást kaptak a tűzoltók a délutáni viharok miatt - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság helyettes szóvivője.

Hajdu Márton elmondta: a legtöbb bejelentés Csongrád megyéből, Szegedről érkezett, ahol több mint 80 helyszínen volt szükség a tűzoltók segítségére. Hozzátette: több viharkárról kaptak bejelentést Békés, Jász-Nagykun-Szolnok, Pest, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén megyéből is. Hangsúlyozta: elsősorban a viharos szél okoz gondot, amely több helyen fákat döntött ki.

 A hirtelen lezúduló nagy mennyiségű csapadék miatt pedig több lakóház pincéjéből kellett kiszivattyúzni a vizet.

Címlapról ajánljuk
Több milliárdnyi régi pénzt őriznek a németek, nem véletlenül

Több milliárdnyi régi pénzt őriznek a németek, nem véletlenül

Még mindig kinn van több milliárd márka az embereknél, és a Bundesbank továbbra sem válogatós, legalábbis ami a forgalomból huszonnégy évvel ezelőtt az euró által kiszorított német márka becserélését illeti. Munka akad bőven, a „régi pénz” jelentős részét a németek különböző okokból még mindig őrzik.

Szembeszállnak Donald Trumppal az EU vezető országai

Közös nyilatkozatban figyelmeztetett az eszkaláció veszélyére vasárnap az a nyolc európai ország, amely ellenzi, hogy az Egyesült Államok annektálja Grönlandot, s amelyekkel szemben Donald Trump amerikai elnök februártól 10 százalékos vámot helyezett kilátásba.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×