Infostart.hu
eur:
382.23
usd:
324.01
bux:
125061.81
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Megvásárolná a Népszabadságot a Szabad Sajtó Alapítvány

Az MSZP által létrehozott Szabad Sajtó Alapítvány célja az, hogy megvásárolja a Népszabadság többségi tulajdonrészét a svájci Ringier AG kiadótól - mondta el Kránitz László, az alapítvány vezetője.

Tájékoztatása szerint az alapítvány kuratóriuma hétfői ülésén korrektnek ítélte azt az ajánlatot, amelyet a Ringier tett a napilap többségi - 70,7 százalékos - tulajdonrészének eladására. Az ajánlatra a hónap végéig kellett válaszolnia a szocialista párt alapítványának, amelynek elővásárlási joga van a részvényekre.

Az ajánlat részleteiről - üzleti titokra hivatkozva - Kránitz László nem adott felvilágosítást, de az MTI kérdésére elmondta: rendkívül távol állnak a valóságtól azok a sajtóinformációk, amelyek szerint az alapítvány (amely jelenleg kisebbségi, 27 százalékos tulajdonosa a Népszabadságnak) egy euróért vehetné meg a lap többségi tulajdonrészét.

Kránitz László azt mondta: belátható időn, azaz pár hónapon belül szeretnék lebonyolítani a Ringier tulajdonrészének megvásárlását, és ezt a svájci kiadónak hétfőn küldött válaszukban is jelezték.

A Magyar Nemzet augusztus közepén arról írt, hogy Csintalan Sándor korábbi MSZP-s országgyűlési képviselő, a Hír TV volt műsorvezetője felvette a kapcsolatot a Ringier cégcsoporttal és közölte velük a Népszabadság megvételére vonatkozó szándékát.

A Ringier a múlt év végén még a Népszabadságban meglévő 27 százalékos tulajdonrészének megvásárlásáról tárgyalt a Szabad Sajtó Alapítvánnyal, ezt akkor a kiadó ügyvezető igazgatója is megerősítette.

Címlapról ajánljuk
A cég, amely nem volt eladó, avagy hogyan védte meg magát a Mol, és vált regionális energiahatalommá

A cég, amely nem volt eladó, avagy hogyan védte meg magát a Mol, és vált regionális energiahatalommá

A Mol történetét gyakran sikersztoriként mesélik el. Növekedés, terjeszkedés, regionális jelenlét. De ez csak az egyik dimenzió. A mélyben egy sokkal izgalmasabb történet húzódik meg. Annak a krónikája, hogy hogyan tanulta meg egy posztszocialista olajvállalat megvédeni saját magát. Ez a cikk nemcsak azt mutatja meg, hogy kiket vásárolt fel a MOL, hanem azt is, miért nem tudták őt megvenni.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Elkezdődött a béketárgyalás, közben szétbombázza Oroszország Kijevet  – Ukrajnai háborús híreink pénteken

Elkezdődött a béketárgyalás, közben szétbombázza Oroszország Kijevet – Ukrajnai háborús híreink pénteken

Ukrajna szívesen segít a NATO-nak kilőni az orosz hajókat Grönland körül – mondta Volodimir Zelenszkij ukrán elnök ma a davosi fórumon. Az Egyesült Államok, Oroszország és Ukrajna ma megkezdte az első háromoldalú tárgyalást a háború lezárásáról a következő napokban. Kijev és Washington az energiaellátó rendszerre vonatkozó fegyverszünetet készül felajánlani Oroszországnak az Egyesült Arab Emírségekben tartandó béketárgyaláson - írta a RBK. Közben Oroszország folyamatosan lövi Ukrajna energiaellátó rendszerét és azon dolgoznak, hogy Kijevet élhetetlenné tegyék. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×