Infostart.hu
eur:
381.66
usd:
321.35
bux:
126663.78
2026. január 27. kedd Angelika

Nem lettek sokan rosszul a hőségben

A nagy meleg miatt vasárnap néhány rosszulléthez riasztották a mentőket, de alapvetően nyugodtan telt a nap - mondta az Országos Mentőszolgálat szóvivője az MTI-nek.

Győrfi Pál közlése szerint a nagy hőséghez képest átlagos volt a mentőszolgálat vasárnapi forgalma. A fővárosban nyolc-tíz ember lett rosszul a nagy melegben, de ez nem számít kirívóan soknak - tette hozzá. A szóvivő ugyanakkor megjegyezte, hogy a hétvégi napon aki tehette, nyilván kerülte a kint tartózkodást, hétfőn viszont erre sokaknak nem lesz lehetőségük, ezért a mentőszolgálatnál is mozgalmasabb napra készülnek.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa az MTI-nek azt mondta: vasárnap nem dőltek meg a napi melegrekordok. A hőség viszont folytatódik, emiatt hétfőre már az ország teljes területére másodfokú figyelmeztetést adtak ki. Ez azt jelenti, hogy a napi középhőmérséklet országszerte tartósan 25 Celsius-fok felett alakul majd.

Emellett a meteorológiai szolgálat honlapja szerint hétfőn már az UV-B sugárzás átlaga is az extrém szint felett alakulhat, vagyis a napon már negyedóra alatt le lehet égni.

Az Országos Mentőszolgálat vasárnap a hőség elleni óvintézkedésekre figyelmeztetett. Győrfi Pál korábban azt mondta: a hőség elsősorban az időseket, a szív- és érrendszeri betegségekben szenvedőket, továbbá azokat veszélyezteti, akiknek valamilyen krónikus alapbetegségük van. Számukra azt tanácsolják, ha tehetik a nagyobb megterhelést jelentő tennivalóikat, köztük a nagybevásárlást, inkább a hét második felére időzítsék, mert a meteorológiai előrejelzések szerint csütörtöktől már enyhülhet az idő.

A szóvivő kiemelte: a nagy meleg elleni védekezésben az egyik legfontosabb a megfelelő folyadékpótlás, de nem cukros üdítőitalt, hanem ásványvizet, vagy teát kell inni. A hőség idején könnyű szellős ruházat ajánlott, de az is fontos, hogy az ember fejét se érje direkt napsütés, egyrészt az erős UV-B sugárzás, másrészt a napszúrás veszélye miatt.

A szóvivő arra is kitért, hogy a nagy melegben az autóvezetők is nagyobb veszélynek vannak kitéve. Felhívta a figyelmet továbbá arra, hogy autóban még néhány percre, lehúzott ablak mellett se hagyjanak őrizetlenül kisgyermeket, vagy állatot.

Címlapról ajánljuk
Amerikai tankok gördülnek be Magyarország szomszédjába, NATO-hatalom erőműveit érte támadás – Ukrajnai háborús híreink kedden

Amerikai tankok gördülnek be Magyarország szomszédjába, NATO-hatalom erőműveit érte támadás – Ukrajnai háborús híreink kedden

Az Egyesült Államok új, Abrams harckocsikkal felszerelt katonai egységeket telepít Romániába, amelyek a megszokott rotációs jelenlét részeként érkeznek az országba – írja az RBC-Ukraine. Egy kiberbiztonsági cég vizsgálata szerint az orosz kormányhoz köthető hackerek álltak annak a decemberi, végül sikertelen támadásnak a hátterében, amely Lengyelország energiahálózatának egyes részeit próbálta megbénítani; a Sandworm néven ismert csoport korábban is okozott már zavarokat az energiaellátásban - tudósított a Techcrunch. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×