Infostart.hu
eur:
380.94
usd:
321.42
bux:
128831.58
2026. február 1. vasárnap Ignác

Az ügyészség eljárást indított Biszku Béla ellen

Eljárást indított Biszku Béla ellen az 1956-os forradalmat követő megtorlásokban vállalt szerepe miatt a Fővárosi Főügyészség.

Az m1 Híradójának értesülése szerint a Jobbik tett feljelentést az egykori belügyminiszter ellen a január elsejétől hatályos - az emberiesség elleni bűncselekmények elévülhetetlenségéről és a kommunista diktatúra alatt elkövetett bűnök üldözéséről szóló - törvényre hivatkozva.

Az Országgyűlés tavaly december 30-án minősítette elévülhetetlennek az emberiesség elleni bűncselekményeket, és határozott a kommunista diktatúrában elkövetett egyes bűncselekmények üldözéséről.

A javaslatot jegyző fideszes Gulyás Gergely akkor azt mondta, a törvénnyel lehetővé tennék, hogy az 1956-os forradalom utáni megtorlások megrendelőit és esetlegesen az akkori igazságszolgáltatás szereplőit emberiesség elleni bűntettek miatt felelősségre vonják.

Címlapról ajánljuk
Hamarosan a háziállatok is fogyasztószerhez juthatnak

Hamarosan a háziállatok is fogyasztószerhez juthatnak

Az Ozempic, a Wegovy és a hasonló fogyasztó szerek néhány év alatt alapjaiban változtatták meg az elhízásról és a cukorbetegségről szóló elképzeléseket. És most, hogy az emberek egy része drámai változásról számolt be a szerek fogyasztása nyomán, megjelent egy újabb célcsoport: az elhízott házikedvencek. Egy amerikai cég már klinikai vizsgálatba is kezdett.
inforadio
ARÉNA
2026.02.02. hétfő, 18:00
Tárnok Balázs
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet kutatásért felelős igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×