Infostart.hu
eur:
382.65
usd:
326.93
bux:
123933.08
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Mi a teendő, ha nem érkezik meg időben a diákigazolvány?

Idén is előfordulhat, hogy késik a diákigazolványok kiállítása, de a BKV ilyen esetben is biztosítja a tanulóknak az őket megillető kedvezményeket - közölte a közlekedési társaság.

Az oktatásért felelős államtitkár kezdeményezte, hogy a közlekedési szolgáltatók átmenetileg fogadják el az iskolák által kiadott tanulói jogviszony-igazolást, hallgatói jogviszony-igazolást, illetve a közoktatási vagy felsőoktatási diákigazolvány-igénylőlapoknak az iskolák által hitelesített (intézményvezető által aláírt és az intézmény hivatalos bélyegzőjével ellátott) másolatát. A közlekedésért felelős Nemzeti Fejlesztési Minisztérium egyetértett a kezdeményezéssel.

Így a tanulók, hallgatók diákigazolvány hiányában, de az előbbiekben felsorolt igazolások valamelyikének birtokában október 31-ig, az őket megillető kedvezményekkel vehetik igénybe a BKV szolgáltatásait. Bérlet használata esetén a szelvényre a diákigazolvány sorszáma helyett a 14 éven felüli (személyi igazolvánnyal rendelkező) tanulóknak a személyi igazolványuk sorszámát kell ráírni. Személyi igazolvánnyal nem rendelkezők a születési dátumukat tüntessék fel a szelvényen.

A tanuló bérletszelvény csak a tanulói jogviszony-igazolás, a hallgatói jogviszony-igazolás, a közoktatási vagy felsőoktatási diákigazolvány-igénylőlap fentiek szerint hitelesített másolata és 14 éves kortól a személyi igazolvány együttes felmutatása esetén jogosít utazásra!

A fent leírtak értelmében annak az utasnak, aki a megfelelő igazolással (diákigazolvánnyal, tanulói jogviszony-igazolással, hallgatói jogviszony-igazolással, vagy a közoktatási vagy felsőoktatási diákigazolvány-igénylőlap hitelesített másolatával) nem rendelkezik, vagy ezek érvényessége lejárt, és más jogcímen nem jogosult kedvezményre, teljes árú viteldíjat kell fizetnie.

Akinek a születési dátumát vagy személyi igazolványa számát kellett feltüntetni a bérletszelvényen, de időközben megkapta a diákigazolványát, annak a bérlet érvényességi idejének végéig magánál kell tartania a fent részletezett iratok közül azt, amelyikkel (amelyekkel) együtt korábban használta a bérletet.

Október 31. után kizárólag a diákigazolványok jogosítanak a tanulóknak szóló kedvezmények igénybe vételére, egyéb igazolvány vagy igazolás nem fogadható el. Ennek megfelelően a tanulók által használt bérleteken október 31-ét követően csak diákigazolvány-szám szerepelhet. Aki diákigazolvány nélkül ennél későbbi lejárati idejű bérletet használ, annak legkésőbb az október 31-ét követő első utazása megkezdése előtt 250 forintos kezelés díj ellenében ki kell cseréltetnie a bérletszelvényét - figyelmeztet a BKV.

Címlapról ajánljuk
Gálik Zoltán: olyan „gazdasági fegyver” is van Európa kezében, amit korábban még sosem vetettek be

Gálik Zoltán: olyan „gazdasági fegyver” is van Európa kezében, amit korábban még sosem vetettek be

A Budapesti Corvinus Egyetem docense az InfoRádióban arról beszélt, hogy hiába húzta be látszólag a féket Donald Trump Grönland-ügyben, az EU-s vezetők mégis megtartják a nem hivatalos csúcstalálkozójukat, aminek akár egy, a közös gazdaság- és védelempolitikára is hatást gyakorló nyilatkozattétel, illetve akár egy EU-Egyesült Királyság közeledés is lehet az eredménye.

Automatikus lesz a január havi rezsistop – Kormányinfó

Rendkívüli érdeklődés övezte a sajtótájékoztatón a rezsistopot, a lakosságnak nem lesz tennivalója az érvényesítéshez, de a végleges csomag kidolgozására a kormány kér még egy hetet. A Nemzeti Petícióra is több kérdés irányult, ugyanígy a Béketanács és Kapitány Istvánt tiszás szerepvállalása is nagy érdeklődést váltott ki.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×