Infostart.hu
eur:
361.9
usd:
317.45
bux:
143889.34
2026. július 22. szerda Magdolna

Bevezetné az "egész napos iskolát" a minisztérium - lapszemle

A Nemzeti Erőforrás Minisztérium bevezetné az egész napos iskolát - írja a Magyar Nemzet, a Népszabadság pedig arról cikkezik, hogy a leselejtezett mozdonyok darabjaiból üzemeltetik a magyar vasút személyszállító vonatainak mozdonyait.

A Magyar Nemzet az új oktatási törvénytervezet a lap birtokába került példánya alapján arról ír, hogy a Nemzeti Erőforrás Minisztérium bevezetné az egész napos iskolát az alsó és felső tagozaton, mérsékelt pedagógusóraszám-emelést hajtana végre az iskolákban, valamint szigorítanák az általános iskolai felső tagozatok működtetését. A tervezetet ma tárgyalja a kormány - részletek a Magyar Nemzetben.

A Magyar Nemzet arról is ír, hogy már csaknem harmincszor kellett javítani a szakértők szerint háromszoros áron vásárolt An-26-os szállítógépet. Az alig több mint három éve a Honvédség kötelékében szolgáló gépen az egyik hajtóművet már ki kellett cserélni, de emellett olyan meghibásodások is jelentkeztek rajta, mint a kerozinszivárgás a szárnyon lévő keszontartályból. Az ügyben korábban a BRFK kezdett nyomozást egy országgyűlési képviselő feljelentése alapján, de nemrég azt a Nemzeti nyomozó Iroda hatáskörébe vonta. Az eljárás hűtlen kezelés gyanúja miatt folyik.

A Népszabadság a WikiLeaks által kiszivárogtatott, Magyarországról szóló amerikai táviratokról ír. Ezekből kiderül: tízezer dolláros programban GMO-lobbistákat kívánt támogatni Washington, hogy befolyásolja a budapesti döntéseket, de a nagykövetnek nem tetszett a magyarországi Daimler-beruházás sem. Részletek a Népszabadságban.

A Népszabadság másik cikkéből kiderül: a leselejtezett mozdonyok darabjaiból üzemeltetik a magyar vasút személyszállító vonatait toló-vontató mozdonyait. A MÁV hivatalos közlése szerint júniusban 24 vonat romlott el útközben, néhány napja pedig a pécsi és a székesfehérvári vonalon mozdonytüzek bénították meg a forgalmat. A 900 szolgálatot teljesítő vontatóból több mint 700 harminc évesnél is idősebb.

Az Index a Széll Kálmán tér átépítése kapcsán arról ír, hogy az LMP szerint a további beépítések ronthatják a környék levegőjét. A Hűvösvölgy-Széll Kálmán tér-Vérmező-Horvátkert-Tabán vonulat a belváros átszellőztetése szempontjából vezértengelynek számít, az újabb térfalak pedig megakadályozhatják a légmozgást. A cikkből kiderül: a párt hiányolja a tér átépítésének ötletpályázatát, valamint nyílt tervpályázatát. A Széll Kálmán tér új arculatáról várhatóan mai ülésén dönt a Fővárosi közgyűlés - írja az index.

A Napi Gazdaság az elhúzódó útfelújításokról készített összeállítást. A cikkből kiderül: a Margit híd teljes átadásához még 52 hatóságtól kell dokumentumokat beszerezni, de a munkák sem értek még véget a hídon és annak környékén. Az idei útfelújítási munkák nagy része azonban még csak most kezdődik.

A Pénzcentrum.hu cikke szerint tízezreket spórolhat az, aki most megy nyaralni. Az utószezonban a nyári árakhoz képest akár 20-30 százalékkal olcsóbban is lehet üdülni. Míg korábban úgy tűnt, hogy a fürdők, szállásadók és vendéglátóhelyek többségének komoly veszteséggel zárulhat a 2011-es év, addig most úgy tűnik, az elmúlt hetek kánikulai időjárása miatt hozhatja a tavalyi látogatottsági és forgalmi számokat a magyar turizmus.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Bóka János új Fidesz-frakcióvezető: a Tisza Párt nem akarja, hogy 2030-ban az emberek szabadon dönthessenek

Készen állok a politikai közösségünk szolgálatára, vállalva, hogy megőrzöm az elmúlt 16 év eredményeit és képviselem értékeinket – jelentette ki megválasztása után kedden Bóka János, a Fidesz új frakcióvezetője egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.07.22. szerda, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Itt a történelmi csúcs a magyar tőzsdén!

Itt a történelmi csúcs a magyar tőzsdén!

Ma is elsősorban az iráni fejleményekre figyelnek a befektetők világszerte, de más fejlemények is borzolják a kedélyeket: az amerikai kereskedelmi főképviselő újabb, több tucat országot érintő vámintézkedéseket helyezett kilátásba a Trump-adminisztráció részéről, ráadásul eközben meredeken emelkedik az olaj ára, mivel felerősödtek a közel-keleti ellátási kockázatok. Ázsiában felemás kereskedést láthattunk, Európában és Amerikában egyelőre pozitív a kép. A magyar tőzsde az OTP-nek köszönhetően felülteljesített; a társaság megállapodást írt alá a Luminor megvásárlásáról, amely a Balti régió harmadik legnagyobb bankcsoportja. Az OTP végül történelmi csúccsal zárta a napot

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×