Infostart.hu
eur:
363.38
usd:
315.18
bux:
150022.25
2026. augusztus 13. csütörtök Ipoly

Nátrán: Az eszközkezelő egy szociális probléma megoldásában segít

A Nemzeti Eszközkezelőnek októberig fel kell állnia - közölte az InfoRádió Aréna című műsorában a Nemzetgazdasági Minisztérium pénzügypolitikáért felelős helyettes államtitkára. Nátrán Roland hozzátette: a szükséges jogszabályokat a kormány döntése értelmében július 31-ig meg kell alkotni.

Legkésőbb október elsejére fel kell állnia a bajba jutott devizahitelesek megsegítését célzó Nemzeti Eszközkezelőnek - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Nemzetgazdasági Minisztérium pénzügypolitikáért felelős helyettes államtitkára.

Nátrán Roland emlékeztetett, hogy az eszközkezelő nem a banki portfóliók kitisztításában segédkezik, hanem egy szociális probléma megoldásában, ezért fordulhat elő, hogy nyomott áron veszik meg az ingatlant.

A helyettes államtitkár megerősítette, hogy az eszközkezelő létrehozásához szükséges jogszabályokat a kormány döntése értelmében július 31-ig meg kell alkotni.

Nátrán Roland kiemelte: az árfolyamvédelmi konstrukció célja, hogy biztosítsa a havi törlesztőrészletek stabilitását és kiegyenlítse az extrém árfolyamváltozásból fakadó kockázatot. A gyűjtőszámlán összegyűlt összeget vissza kell fizetni az adósoknak, erre egy kedvező feltételekkel nyújtott forinthitel vonatkozik -

A devizahiteleseket segítő törvényjavaslat a lakás elvesztésének megelőzését célozza, így az mindegy, hogy valaki lakás célú vagy szabad felhasználású, jelzálog fedezetű hitelt vett fel, a fontos az, hogy a konstrukció az ingatlan megtartását segítse elő - fejtette ki a Nemzetgazdasági Minisztérium pénzügypolitikáért felelős helyettes államtitkára.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Megkezdődött a dunai fenékküszöb emelése – Kormányszóvivői tájékoztató

A Paksi Atomerőmű vízállás miatt kialakult nehéz helyzetének kezelését tartja fókuszban a kormány, ennek megfelelően a Duna partján fekvő város témájában tartotta első heti tájékoztató sajtótájékoztatóját a hétközi kormányülést követően a kabinet. Részletesen szó volt a dunai kőrakás menetéről, a bárkák leereszthetőségéről, a romániai és az osztrák tanulságokról és az összefogás szereplőiről, felelőseiről.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×