Infostart.hu
eur:
354.94
usd:
311.49
bux:
139486.99
2026. június 30. kedd Pál

MSZP: a Fidesz elhalasztaná az önkormányzati választások

Az MSZP szerint a Fidesz az őszi önkormányzati választások elhalasztására készül, ha önállóan, vagy a Jobbik segítségével kétharmados többséget szerez a parlamenti választásokon.

Nyakó István, az MSZP szóvivője azt mondta: így legkorábban 2011 őszén, illetve 2012-ben lehet önkormányzati képviselőket választani. A politikus úgy fogalmazott: a helyhatósági voksolás elhalasztása mellett szól, hogy a Fidesz kormányra kerülése után olyan országos méretű megszorításra készül, amely rontaná esélyeit az őszi választásokon, ráadásul addig korábbi ígérete ellenére sem tudna segíteni a tömegesen eladósodott jobboldali önkormányzatokon.

Címlapról ajánljuk
Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal
Döntött a parlament

Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal

Erről döntött az Országgyűlés keddi ülésén. A képviselők 135 igen, 44 nem és 6 tartózkodó szavazattal fogadták el Melléthei-Barna Márton, a Tisza frakcióvezető-helyettese által benyújtott, a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről szóló jogszabályt, amely a kihirdetését követő tizenötödik napon lép hatályba.

Tóth Tamás: mindenütt veszélyben az eddigi hőmérsékleti rekord

Az európai kontinensen az elmúlt napokban egészen meglepő helyeken, az Atlanti-óceán közelében is történelmi hőmérsékleti rekordok születtek, ami korábban elképzelhetetlennek tűnt – mondta az InfoRádióban a HungaroMet meteorológusa. Kiemelte, hogy a napokban trópusi éjszakák sorozata volt Európa nyugati és középső területein, ami a 20 Celsius-fok feletti minimum hőmérsékletet jelenti, és ez Magyarországon is abszolút jellemzővé vált.
inforadio
ARÉNA
2026.06.30. kedd, 18:00
Velkey György János
az Egyházi Kórházak Egyesületének elnöke, a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×