Infostart.hu
eur:
385.57
usd:
328.9
bux:
120352.52
2026. január 21. szerda Ágnes

A rendőrség tanácsai a nyaralóknak

Ha időzítőt szerelünk a lámpára, a szomszédokat megkérjük arra, hogy rendszeresen ürítsék ki a postaládánkat, megelőzhetjük azt, hogy távollétünkben kirabolják a lakásunkat. A rendőrség a nyaralóknak adott tanácsokat.

Évről évre emelkedik azon lakásbetörések száma, amelyet olyan emberek sérelmére követnek el, akik elutaztak nyaralni, így üresen hagyták az ingatlanjukat - mondta az InfoRádióban a Budapesti Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési osztályának vezetője.

Oláh László hozzátette: ezek az esetek apró trükkökkel megelőzhetők.

Például azzal, ha postaládánkból nem potyognak ki a távollét alatt felgyülemlett levelek, mert a tulajdonos megkért valakit arra, hogy ürítse ki azt.

Érdemes a lámpákhoz időzítő berendezést illeszteni, és minden este egy időtartamra felkapcsolni a villanyt, így úgy tűnhet, hogy lakják a lakást.

Jó, ha a szomszédoknak megadjuk, hova utaztunk, így ha történik valami, például megszólal a lakás riasztója, érdesíteni tudnak minket.

A strandolóknak az osztályvezető azt ajánlja: ne vigyenek magukkal értékeket, vagy ha igen, a csomagokat sose hagyják magukra. Az sem megoldás, ha a drága holmikat gyakran feltűnően helyezi el a család az autó csomagtartójában, ugyanis gyakran a szemfüles tolvaj éppen ezért töri fel a járművet.

Hanganyag: Farkas Dávid

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Irán: népirtás folyik a digitális sötétségben

Irán: népirtás folyik a digitális sötétségben

Megdöbbentő és felkavaró részleteket közölt az elmúlt hetek iráni tüntetéseiről egy brit újság – az állítva, hogy akár a 16 ezret is meghaladja a halottak száma. Sok áldozat fiatal és a szülőktől pénzt követelnek, hogy megmutassák nekik a holttesteket. Eközben lekapcsolták az internetet az országban, hogy a világ ne lássa az iszlám rezsim által elkövetett szörnyűségeket.

Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Tavaly januárhoz képest 43 százalékkal lehet magasabb itthon az átlagos földgázfogyasztás – jelentette ki egy háttérbeszélgetésen a nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton kiemelte: a hideg vesztesei a fogyasztók, ezért a kormány megvizsgálja, miként lehet segíteni azokon, akiknek megnövekedett a gázszámlája.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×