Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Nyomozás a pécsi buszok ügyében

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanúja miatt nyomozást indított a rendőrség a Pécsi Közlekedési Zrt. autóbuszainak eladása ügyében. Zsobrák Péter, a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője azt mondta: a gazdaságvédelmi osztály szükség esetén szakértőket von be az eset körülményeinek tisztázására.

Páva Zsolt Pécs polgármestere múlt kedden jelentette be: büntetőfeljelentést tesz, amiért a városi vagyonkezelő Pécs Holding Zrt. és a Mecsekbusz Kft. tulajdonában lévő cég a helyi közgyűlés felhatalmazása nélkül eladta a mintegy 150 buszból álló járműparkot. A buszokat 2,2 milliárd forintért adták el a Pécsi Közlekedési Zrt és egy másik cég által létrehozott társaságnak, melynek azóta bérleti díjat fizetnek a járművekért.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Bécs vagy London példáját kellene követnie Budapestnek a fővárosi önkormányzat és a kerületek viszonyában?

Bécs vagy London példáját kellene követnie Budapestnek a fővárosi önkormányzat és a kerületek viszonyában?

A főváros kétszintű önkormányzatisága miatt Budapest ma 24 irányba húz, azonban ezen rendszer reformja politikailag érzékeny kérdés, hiszen 24 választott önkormányzat jogköreit, forrásait és érdekeit érinti. A napi konfliktusok mögött azonban világos várospolitikai tét áll: a feladatokat, a forrásokat és a felelősségeket úgy kell újrarendezni, hogy a helyi képviselet és a városrészek identitása megmaradjon, miközben a főváros visszakapja az egységes városi működéshez szükséges stratégiai és koordinációs eszközeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×