Infostart.hu
eur:
355.6
usd:
312.62
bux:
139301.72
2026. június 24. szerda Iván

Varga Mihály: "Nem került volna a mostani helyzetbe az ország, ha a Fidesz van kormányon"

A Fidesz alelnöke szerint a válságkezeléshez a kormánynak vissza kellene szereznie az ország bizalmát, szükség lenne az államháztartás konszolidációjára, és versenyképességnövelő intézkedésekre. Varga Mihály az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta: a legjobb válságkezelő program is kudarcra van ítélve, ha abban nem bíznak az emberek.

Nem került volna a mostani helyzetbe az ország, ha a Fidesz van kormányon - vélekedett a legnagyobb ellenzéki párt alelnöke az InfoRádió Aréna című műsorában. Varga Mihály szerint a rendteremtést a hitelesség helyreállításával, a bizalom visszanyerésével, az államháztartás konszolidációjával, a versenyképesség javításával, valamint az euró bevezetésére irányuló gazdasági program meghirdetésével kellene kezdeni.

A legjobb válságkezelő program is kudarcra van ítélve, ha abban nem bíznak az emberek - hangsúlyozta a politikus, aki szerint úgy kér bizalmat a krízist kezelő lépésekhez a kabinet, hogy annak felállásáról az emberek nem mondhattak véleményt. "Az alapkérdésre kell válaszolnia a kormánynak is: melyik választás volt az, ahol Bajnai Gordonra lehetett szavazni" - fogalmazott.

Varga Mihály emlékeztetett: 2008 októberében a parlamentben arról beszélt, hogy a magyar lakosságot nem fogja érinteni a gazdasági válság. Itt olyan szakmai és politikai hibák vannak, amelyek miatt a kabinet nem nyerheti el az emberek bizalmát - fűzte hozzá.

Hanganyag: Mong Attila

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Így zajlik a hűtési rendszerek felülvizsgálata a kórházakban – részletek az országos tisztifőorvostól

Így zajlik a hűtési rendszerek felülvizsgálata a kórházakban – részletek az országos tisztifőorvostól

Az egészségügyi szolgáltatók és a közintézmények jól vizsgáztak a nagy hőség első napjaiban, de az is nagyon fontos, hogy a társadalom felkészült legyen az ilyen helyzetekre, és tudják az emberek, mit kell tenniük, ha például rosszul lesz a szomszéd – mondta az InfoRádióban Oroszi Beatrix. Arra is kitért, melyek lesznek a legfontosabb teendők az egészségügyi intézmények felszereltségének vizsgálata során.

Tarr Zoltán: ilyen lesz a közmédia

A cél a szabad, független közmédia, ami nem a mindenkori hatalmat szolgálja, hanem valóban a köz érdekében működik, a hiteles tájékoztatáson dolgozik, és megbízható, politikamentes intézmény - közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán, miután az Országgyűlés elfogadta a közmédia intézményrendszerének átalakításáról szóló jogszabályt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×