Infostart.hu
eur:
356.75
usd:
306.49
bux:
129728.5
2026. május 26. kedd Evelin, Fülöp

Tölgyessy: Ki meri-e vinni a Fidesz az utcára az embereket?

Gyurcsány Ferenc mostani lépésével megteremtette az esélyt arra, hogy a baloldal vezetője, a választások után pedig az ellenzék vezére maradhasson - értékelte a hétvégi eseményeket Tölgyessy Péter politikai elemző a Kossuth Rádió reggeli műsorában.

Tölgyessy Péter szerint Gyurcsány Ferenc miniszterelnök megértette, hogy tarthatatlanná vált a helyzete, és mostani lépésével megteremtette az esélyt arra, hogy ő maradhasson a baloldal vezetője, a választások után pedig az ellenzék vezére.

A politológus a Kossuth Rádió reggeli műsorában úgy vélte: egyértelmű, hogy a lemondása volt az egyetlen lehetőség a küzdelemben maradásra, ám ha ezt egy évvel ezelőtt teszi, sokkal jobbak lettek volna az esélyei. A válság megoldása ugyanis már nem rajtunk, hanem a Nemzetközi Valutaalapon múlik.

Tölgyessy Péter kitért arra is: szinte biztos, hogy a szocialisták képesek lesznek egy új, többségi kormány megalakítására. Ennek alapja a politológus szerint egy eddiginél szélesebb koalíció lehet.

Az egésznek akkor van értelme, ha újra többségi kormány születik - mondta a szakértő. Tölgyessy Péter szerint a szocialistáknak ebbe meg kell próbálniuk bevonni a pénteken megszűnt MDF-frakció tagjait, és Bokros Lajost is. "Ezzel egy úgymond reformkormány, reformszövetség jöhet létre, aminek persze a valódi tartalma inkább az, hogy összegyűlnek, akik nem szeretik Orbán Viktort" - fűzte hozzá.

A politológus szerint kérdés, hogy ki lehetne az a miniszterelnök-jelölt, akiben ezek a pártok meg tudnak egyezni. A kis pártoknak amúgy kedvezne egy ilyen új kormány, hiszen szétteríti a felelősséget, márpedig az új kabinetre most nagyon komoly népszerűségromboló intézkedések várnak. Nem állhat elő csak megszorításokkal, az legitimálhatja, ha legalább el tudja hitetni, hogy tudja megoldást - jegyezte meg.

A Fidesz várható lépései kapcsán Tölgyessy Péter elmondta: egyértelmű, hogy a párt csak az előrehozott választásokat követelheti. Ez nem lenne szokatlan megoldás, több országban is volt már erre példa, kérdés, hogy a legnagyobb ellenzéki párt ki meri-e vinni az embereket az utcára, vagyis érdeke-e a gyors váltás. Aki ugyanis most hatalomra kerül, óriási nehézségeket vesz a nyakába, és az is lehet, hogy Fidesz inkább megáll, bár a parlamentáris észjárás mindenképp az előrehozott választást igényelné - tette hozzá Tölgyessy Péter a közrádióban.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: fel sem merül, hogy bárki kiegyezzen bárkivel

Magyar Péter: fel sem merül, hogy bárki kiegyezzen bárkivel

Sulyok Tamás lerombolta a köztársasági elnöki intézményt – mondta Magyar Péter hétfő este a Telexnek adott élő interjújában. A miniszterelnök arról is beszélt, hogy nagyon rövid a határidő a megállapodásra az Európai Unióval, de csak olyan módosításokat fogadnak el, amelyek jók Magyarországnak. Az is kiderült, hogy egy-két héten belül benyújthatják az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot. A kegyelmi ügyről szólva azt mondta, biztos benne, hogy azt is vagy a kormány tárgyalta, vagy a kormánynak egy szűk köre.

Így vedd el a manipulátor fegyverét – a pszichológia szerint ez a leghatékonyabb válasz

A manipuláció ritkán látványos vagy hangos. Sokkal gyakrabban egy félmondat egy értekezleten, egy bűntudatkeltő e-mail vagy egy ártatlannak tűnő szülői megjegyzés formájában jelenik meg, amely még órákkal később is bizonytalanságot hagy maga után. A pszichológiai kutatások szerint azonban létezik egy egyszerű, mégis rendkívül hatékony stratégia, amely képes visszabillenteni az erőviszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.05.25. hétfő, 18:00
Zsidai Zoltán Roy
gasztronómiai szakember, a Zsidai-csoport tulajdonosa, ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×