Infostart.hu
eur:
361.65
usd:
311.26
bux:
131696.18
2026. május 15. péntek Szonja, Zsófia

Héttagú lehet az ügynökbizottság

A kormánypártok megállapodása alapján hét szakértő vehet részt a titkosszolgálati múlt lezárásának megoldásait kereső ügynökbizottság munkájában. A grémium létrehozásáról a kormány dönt szerdai ülésén.

Lapinformációk szerint a titkosszolgálati múlttal foglalkozó ügynökbizottság tagja lehet Varga László történész-levéltáros, Kenedi János történész és Ungváry Krisztián történész.

Várhatóan beválasztják a testületbe Ripp Zoltán 1956-tal foglalkozó történészt, Kovács Tamást, a budapesti Holokauszt Emlékközpont kutatóját, Sipos Levente történészt, aki már tagja volt az úgynevezett iratátadó testületnek.

Címlapról ajánljuk
Hortay Olivér a stratégiai tartalék újbóli felszabadítása után: Magyarország mennyiségi oldalról „rendben van”

Hortay Olivér a stratégiai tartalék újbóli felszabadítása után: Magyarország mennyiségi oldalról „rendben van”

A gazdasági és energetikai miniszter összesen 575 millió liternyi tartalék üzemanyag felszabadítására adott utasítást az ellátás zavartalanságának biztosítására; a biztonsági kőolajtermék-készletet legkésőbb június 30-ig vissza kell tölteni. Hortay Olivér, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia- és klímapolitikai üzletágvezetője szerint a döntés alapján az új kormány fenntartja a védett árat, az ehhez szükséges üzemanyag-mennyiséget a stratégiai készletek egy részének további felszabadításából fedezi.

Orbán Viktornak üzent Magyar Péter, keményen odamond

Az új miniszterelnök ismét a végkielégítésről posztolt.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×