Infostart.hu
eur:
387.63
usd:
334.62
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián

Az egészségügyi államtitkárjelölt már szembesült a problémákkal

Bemutatta államtitkár-jelöltjét Horváth Ágnes egészségügyi miniszter. Kovács Attila a Budaörsi Egészségügyi Központ vezetője elkötelezett a több-biztosítós egészségügyi modell mellett.

"Nem a reformlépésekkel van probléma, hanem azok gyakorlatba ültetésével. Mint gyakorló orvos ezek javítását tartom legfőbb feladatomnak" - fogalmazott Kovács Attila, az Egészségügyi Minisztérium államtitkár-jelöltje.

A Budaörsi Egészségügyi Központ vezetője bemutatkozásában végig azt hangsúlyozta: praxisában nap mint nap szembesült a rendszer problémáival, így igyekszik ezeket orvosolni.

Kovács Attila hozzátette: fő feladatának tekinti, hogy javítson a tárca és a szakmai szervezetek közötti kommunikáción. Elmondta azt is: a reform következő lépései kapcsán széleskörű egyeztetést szeretne a szakma képviselőivel.

Azt azonban egyértelművé tette, hogy elkötelezett híve a több-biztosítós egészségügyi modellnek.

Kiemelte, hogy szerint nem az a fő kérdés, hogy egy vagy több biztosító lesz-e az egészségügyben, hiszen a rendszerben ennél sokkal égetőbb problémák is vannak.

Az InfoRádió kérdésére, hogy milyen területen lehet szó érdemi egyeztetésre, azt felelte: a fő irányvonalak adottak, ám az ördög a részletekben rejlik, és ezekről vitatkozhatnak.

Horváth Ágnes egészségügyi miniszter hozzátette: a hétvégén a tárca képviselői részt vesznek a kormány lovasberényi egyeztetésén és reméli, hogy május végéig döntés születik az egészségügyi modellről.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Ukrán fenyegetés: katonáknak adná meg Orbán Viktor címét Volodimir Zelenszkij

Ukrán fenyegetés: katonáknak adná meg Orbán Viktor címét Volodimir Zelenszkij

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök reményét fejezte ki, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök abbahagyja az Európai Unión belül a 90 milliárd eurós hitel végső jóváhagyásának blokkolását – és a szavaihoz némi fenyegetést is hozzátett. Mindezt az államfő csütörtökön Kijevben mondta egy sajtótájékoztatón.

Irán megtámadta azt az amerikai katonai bázist Irakban, ahol a magyar katonák is vannak

Az iráni hadsereg közölte csütörtökön, hogy dróntámadást indított az észak-iraki autonóm Kurdisztán régió székhelyén, Erbílben található amerikai főhadiszállás ellen.
inforadio
ARÉNA
2026.03.06. péntek, 18:00
Szijjártó Péter
külgazdasági és külügyminiszter
Csapásokat zúdítanak az Öbölre, légicsata volt Katar felett, Azerbajdzsánt támadás érte - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Csapásokat zúdítanak az Öbölre, légicsata volt Katar felett, Azerbajdzsánt támadás érte - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Izrael szárazföldi inváziót kezdett Libanon déli részén, a harcok folyamatosak a Hezbollah erőivel. Emellett limitált katonai műveletet folytatnak Szíriában is, Daraá térségében. Izraeli hírszerzési források szerint a jemeni húszik is beszállhatnak hamarosan a háborúba, Szaúd-Arábia már készül a támadásra, ellentámadásra. Amerika és Izrael is legalább még egy, de inkább még két hétig tartó háborúzásra készül a Közel-Keleten. A katari légierő iráni bombázókat lőtt le a légtérben, a nap folyamán pedig rakétatámadás érte Dohát, illetve Bahreint és Izraelt is. Délelőtt a semleges kaukázusi Azerbajdzsán területét is iráni támadás érte. Iszmail Baghei, Irán helyettes külügyminisztere megfenyegette az Európai Uniót. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni, közel-keleti háború csütörtöki fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×