Infostart.hu
eur:
361.57
usd:
309.8
bux:
151529.49
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia

A BKV 13 milliárdos veszteséggel számol

Idén 13 milliárd forintos veszteséggel számol a BKV, 75 milliárd forintos adósság mellett - mondta az InfoRádiónak a közlekedési cég április 1-jén hivatalba lépett gazdasági vezérigazgató-helyettese.

Tóth Norbert hozzátette, hogy most fejeződött be a BKV átvilágítása, amelynek alapján eldöntik, hol lehet csökkenteni a költségeket és miként lehet növelni a bevételeket.

A vezérigazgató-helyettes elmondta azt is, hogy részben a reklámfelületek, valamint az ingatlanok bérbeadásából származó bevételek növelésével, részben pedig a közlekedési vállalat költségeinek csökkentésével tudják lefaragni a veszteséget.

Arra azonban felhívta a figyelmet, hogy a szolgáltatás színvonaláról egy évre állapodtak meg a fővárosi önkormányzattal, így azon nem változtatnak év közben.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Csiki Varga Tamás a Gripen-balesetről: az egyik kulcstényező az volt, hogy fel volt fegyverezve a repülőgép

A Magyar Honvédség által használt Gripen harci repülők megbízhatónak számítanak Csiki Varga Tamás szerint. A Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője beszélt arról is az InfoRádióban, hogy mikor derülhet ki, milyen meghibásodás történt a géppel.
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×