Infostart.hu
eur:
393.44
usd:
344.62
bux:
121754.84
2026. március 14. szombat Matild

Tasnádi: nehéz lesz pótolni Toller Lászlót

Pénteken választja meg polgármester-jelöltjét a pécsi MSZP; a szocialisták helyi választmánya a Baranya Megyei Közgyűlés alelnökét javasolta a posztra. Tasnádi Péter az InfoRádióban azt mondta: vállalja a jelölést, de tudja, hogy nagyon nehéz lesz helyettesíteni az autóbalesetben súlyosan megsérült Toller Lászlót.

Tasnádi Péter emlékeztetett arra, hogy a pécsi MSZP küldöttértekezletének van döntési joga a polgármester-jelöltséget illetően; a testület péntek délután titkos szavazással dönt.

A politikus kijelentette: mindenképpen elvállalja a jelölést, azzal az egy feltétellel, hogy egy csapat élén szeretné ellátni a feladatot.

Toller László talán az ország legnépszerűbb és leghatékonyabb polgármestere volt, nagyon nehéz lesz pótolni a munkáját. Ez csak egy szakemberekből és testületi tagokból álló csapattal lehetséges - hangsúlyozta a Baranya Megyei Közgyűlés alelnöke.

Tasnádi Péter hozzátette: bízik abban, hogy Toller László meggyógyul, és visszatérhet a politikai életbe, valamint az önkormányzat munkájába.

Toller László június 19-én szenvedett autóbalesetet, súlyos sérülésekkel a pécsi idegsebészeti klinika intenzív osztályán fekszik, és felépülése a kezelőorvosa szerint hosszú időt vesz igénybe.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

A történelemben példátlan olajpiaci apokalipszis fenyeget

A Nemzetközi Energiaügynökség szerint a történelemben még nem volt példa az olajpiac olyan mértékű megzavarására, mint most, az iráni háború idején. Az ügynökség korábban egy hatalmas vésztartalék felszabadítását jelentette be. Közben a Perzsa-öbölben több tankhajót találat ért és hírek szerint Irán aknákat telepít a Hormuzi-szorosban, az Öböl kőolajkereskedelmének kulcspontján..
inforadio
ARÉNA
2026.03.16. hétfő, 18:00
Nacsa Lőrinc
a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkára
Ballisztikus rakéták zúdultak Ukrajnára, Zelenszkij Franciaországba repült - Híreink az ukrajnai háborúról pénteken

Ballisztikus rakéták zúdultak Ukrajnára, Zelenszkij Franciaországba repült - Híreink az ukrajnai háborúról pénteken

Az éjjel az orosz haderő Iszkander-M típusú ballisztikus rakétákkal támadta Ukrajna területét - Harkiv és Dnyipró térségéből jöttek hírek károkról. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök ma Franciaországba utazott, ahol Emmanuel Macron elnökkel tárgyal majd. Az Egyesült Államok az olajválság hatásainak orvoslása végett enyhítette az Oroszországra kirótt olajszankciókat. Donyeckben az orosz hadsereg Kosztyantynivkát ostromolja, a déli fronton Orihivet próbálják bekeríteni. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború pénteki fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×