Infostart.hu
eur:
357.22
usd:
312.39
bux:
142613.39
2026. július 10. péntek Amália

Sokallja az egy emberre jutó öt percet az orvosi kamara

Beláthatatlan következményekkel jár a betegellátásra nézve, ha az orvosoknak legalább öt percet kell szánniuk egy betegre - mondta az InfoRádiónak a Magyar Orvosi Kamara háziorvosi szekciójának vezetője.

Kertai Aurél az InfoRádióban elmondta: szakmailag indokolt lenne, hogy legalább ennyi időt foglalkozzanak egy beteggel, de ez technikailag kivitelezhetetlen, nincs rá kapacitás, ráadásul az idő nagy részét az adminisztráció veszi el.

A kormány tegnap arról döntött, hogy július 1-jétől a minőségi betegellátás érdekében az Országos Egészségbiztosítási Pénztár nem fizet az öt percnél rövidebb ellátások után.

A kamara háziorvosi szekciójának vezetője úgy vélte: az új rendelkezés továbbra is az adminisztrációt erőlteti, miközben sokkal hasznosabb lenne, ha a papírmunkát az orvos-beteg találkozástól függetlenül bonyolítanák.

Kertai Aurél szerint sok várakozó beteget nem tudnak majd megvizsgálni, ha elmegy az idő például az adminisztrációra, vagy azokra, akik csak receptfelírás miatt érkeztek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Elmaradt a marokkói csoda, Franciaország a legjobb négy között

Elmaradt a marokkói csoda, Franciaország a legjobb négy között

A nyolc éve világbajnok, négy esztendeje ezüstérmes európai csapat a 60. percben az első félidőben büntetőt hibázó Kylian Mbappé lövésével szerzett vezetést, majd nem sokkal később az aranylabdás Ousmane Dembele 18 méteres próbálkozása döntötte el a meccset, azaz Franciaország ugyanúgy 2–0-val ejtette ki riválisát, mint a 2022-es elődöntőben. Az Afrika-bajnok Marokkónak ezzel a kudarccal megszakadt a 34 mérkőzésen át tartó veretlenségi sorozata.

A változás nem jelenthet önkényt – így zajlott az Alaptörvény-módosítás elleni tüntetés a Sándor-palotánál

„Nem félünk!” – ez lett a csütörtök estére a Sándor-palota elé tervezett tüntetés fő rigmusa és üzenete. Beszélt mások mellett Szakács István, illetve Havasi Bertalan is. Utóbbi szerint Sulyok Tamás nem fog aláírni alkotmányellenes jogszabályt, rá vonatkozót sem. Áder János öt kérdésre adta meg a választ, üzenve az új hatalomnak.
inforadio
ARÉNA
2026.07.10. péntek, 18:00
Vinkó József
a Magyar Konyha főszerkesztője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×