Infostart.hu
eur:
385.19
usd:
328.11
bux:
109607.58
2025. december 15. hétfő Valér

Még nem dolgozták ki a Fidesz önvédelmi testületének részleteit

Jogi segítséget és nyilvánosságot biztosít majd a Fidesz által életre hívott társadalmi önvédelmi testület mindazoknak, akiket politikai meggyőződésük miatt ér hátrány. A szervezet működésének részleteit azonban még nem dolgozták ki, és még azt sem lehet tudni, mikortól működik az intézmény.

A párt szóvivője az InfoRádióban azt mondta, mindenki segítséget kaphat, akit politikai szimpátiája, hovatartozása miatt ér hátrány.

Szijjártó Péter közölte: 2002 után többször tapasztalták, hogy a Fidesz által kinevezett tisztviselőket jogtalan hátrány érte a kormányváltás után.

Szijjártó Péter azt nem tartja valószínűnek, hogy baloldali kormány működése alatt baloldaliakat is érhet hátrányos megkülönböztetés, de mint mondta, bárkinek segítenek, aki hozzájuk fordul.

A társadalmi önvédelmi testület létrehozását Orbán Viktor pártelnök jelentette be hétfőn, a Fidesz nagygyűlésén.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Sós Csaba kapitány az úszóévről: olyan nincs, hogy a tehetség kiszáll valakiből

Sós Csaba kapitány az úszóévről: olyan nincs, hogy a tehetség kiszáll valakiből

Milák Kristófot nagyon hiányolja, mert „akkora úszó, mint amekkorát a Föld nem látott”, de van, ami a sikereknél is meghatározóbb, ez pedig az Úszó nemzet program és az Edzői mentorprogram, ami iránt szerte a nagyvilágban érdeklődnek, nem is akárkik. Az úszóprogram pedig vagy tíz sportágat el tud látni versenyzőkkel, akár hosszú távon is, hisz ki tudja, ki vezeti majd a sportágakat 10-15 év múlva. Sós Csaba, a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya értékelte az évet.

Orbán Viktor: hiába az adventi időszak, a politikában nincs elcsendesedés

Orbán Viktor szerint a gyermekvédelemben nincs alku. A miniszterelnök a Karmelita Kolostorban adott egyórás interjút Lentulai Krisztiánnak. A kormányfő szerint Amerika békét, Európa háborút akar, és kulcsfontosságú Magyarország mozgástere a 2026-os választáson. A teljes interjút a Mandiner YouTube-csatornáján tették közzé.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.15. hétfő, 18:00
Mészáros Andor
az Eötvös Loránd Tudományegyetem BTK Történeti Intézetének docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×