Infostart.hu
eur:
362.1
usd:
310.67
bux:
150755.02
2026. augusztus 27. csütörtök Gáspár

SZDSZ: Mikola csak törvénytelenül juthatott információihoz

Az SZDSZ ügyvivője szerint megjelentek a tálibok Magyarországon. Fodor Gábor azt mondta: a Fidesz lista második helyén szereplő Mikola István kijelentései a tálibokhoz hasonló vallási fundamentalizmusról tanúskodnak.

Fodor Gábor arra kérte Orbán Viktort, a Fidesz elnökét: nyilatkozzon arról, egyetért-e a Mikola István által elmondottakkal.

A fideszes politikus a többi között "szinglik hordáiról" és az emberek parttalan szabadságvágyának korlátozásáról beszélt Pécsett.

A szabad demokraták tájékoztatójukon egy interjúrészletet is lejátszottak, amelyben az ellenzéki párt miniszterelnökhelyettes-jelöltje azt mondta: a napokban megnézték az egészségbiztosítási befizetések listáját, és azon néhány minimálbérre bejelentett, milliárdos bankigazgatót is találtak.

Az SZDSZ ügyvivője felszólította Mikola Istvánt: hozza nyilvánosságra, kikről beszélt, és azt is, hogyan jutott ezekhez az információkhoz, mert törvényesen erre nincs lehetősége.

Fodor Gábor myílt levélben fordult az egészségügyi miniszterhez és az egészségbiztosítási pénztár főigazgatójához, hogy folytassák le a megfelelő vizsgálatokat, és adjanak választ arra: miként juthatott Mikola István az általa közölt információkhoz.

Fidesz: az SZDSZ sületlenségeket beszél

A Fidesz szóvivője szerint sületlenségeket beszél az SZDSZ, amikor a tálibok magyarországi megjelenését említik Mikola István kijelentéseivel kapcsolatban.

Szijjártó Péter az InfoRádiónak azt mondta: Mikola István, a Fidesz kormányfőhelyettes-jelöltje már elnézést kért azoktól, akiket a szövegkörnyezetből kiragadott mondatai esetleg megsértettek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Két magyar is eltűnt Nepálban

Két magyar is eltűnt Nepálban

Súlyos áradások pusztítottak Nepál himalájai határvidékén, legalább 157 halálos áldozatot követelve, miközben több mint 380 ember hollétéről nem tudnak. Az eltűntek között két magyar állampolgárt is hivatalosan regisztráltak, és nem kizárt, hogy további magyarok is érintettek lehetnek. A magyar Külügyminisztérium és az újdelhi nagykövetség a nepáli hatóságokkal együttműködve követi az eseményeket, a kutató-mentő munkálatok nagy erőkkel zajlanak - közölte a tárca.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×