Infostart.hu
eur:
360.2
usd:
308.89
bux:
150484.38
2026. augusztus 26. szerda Izsó

Van hely a hajléktalanszállókon

A hajléktalanügyekért felelős miniszteri biztos szerint a szociális ellátórendszer felkészült a közelgő hideg napokra, de arra kér mindenkit, hogy értesítsék a menhelyeket, ha veszélyeztetett embereket látnak az utcán.

Vecsei Miklós azt mondta: téveszme, hogy a hideg fő áldozatai a hajléktalanok lennének, a tavaly megfagyott mintegy 300 emberből 70-en voltak otthontalanok.

Maguk a hajléktalanok a legnagyobb gátjai annak, hogy minden rászorulót el tudjanak szállásolni - mondta Vecsei Miklós az ország hét regionális diszpécserszolgálatának egyikében, a Menhely Alapítványnál.

Szerinte nagyon sokan inkább sajátságos "túlélőstratégiájukat alkalmazva" az utcán töltik az éjszakákat is. A kormányzat több százmillió forintot különített el hajléktalanellátásra - közölte a miniszteri biztos.

A közelgő hideg idővel kapcsolatban megjegyezte: a várható mínusz 15-20 Celsius-fokos hőmérséklet általában még a legelszántabbakat is rábírja arra, hogy elfogadják a Budapesten és vidéken meglévő 4.000-4.000 hely egyikét.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.26. szerda, 18:00
Szabó Álmos
úszóedző, Illés Fanni, Pap Bianka és Milák Kristóf mestere
Vihar előtti csend a tőzsdéken, hamarosan beindulnak az izgalmak

Vihar előtti csend a tőzsdéken, hamarosan beindulnak az izgalmak

A tegnapi amerikai emelkedés és a kedvező ázsiai kereskedés után mérsékelt elmozdulásokkal indult a nap az európai tőzsdéken. A hangulatot az olajár esése és az amerikai kötvényhozamok mérséklődése támogatja, a befektetők ugyanakkor továbbra is óvatosak. Délután amerikai inflációs, GDP- és tartóscikk-rendelési adatok érkeznek, este pedig az Nvidia gyorsjelentése kerül a befektetők figyelmének középpontjába. A chipgyártó számai és előrejelzései az egész technológiai szektor irányát meghatározhatják, mivel a piac ezekből próbál következtetni arra, hogy kitart-e az AI-infrastruktúra iránti rendkívül erős kereslet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×