Infostart.hu
eur:
363.06
usd:
307.75
bux:
139499.37
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas

Szlovákiában vizsgálják a gép fekete dobozát

Elszállították Szlovákiába a csütörtöki repülőszerencsétlenség áldozatainak földi maradványait. A mentőcsapatok is elhagyták a helyszínt. Ezt Varga Mihály, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei védelmi bizottság titkára közölte. A Hejce közelében lezuhant szlovák katonai szállítógép fedélzetén tartózkodó 43 emberből csak egy élte túl a balesetet.

A tűzoltóknak péntek kora délután sikerült kiemelniük a roncsokból a holttesteket. Az áldozatok földi maradványait először Hejcére, majd Kassára vitték. Az áldozatok azonosítását is ott fejezik be.

Az egyetlen túlélőt a kassai kórházban ápolják. Az orvosok szerint csodával határos, hogy a férfi könnyű sérülésekkel túlélte a szerencsétlenséget.

A szakemberek a repülőgép fekete dobozát Szlovákiába szállították. A roncsok vizsgálatát a Magyar Katonai Légügyi Hivatal végzi majd Kassán.

Bocskai István , a Honvédelmi Minisztérium szóvivője közölte: azért döntöttek Kassa mellett, mert közel van a szerencsétlenség helyszínéhez, és ezért egyszerűbb odaszállítani a repülőgép roncsait. Hangsúlyozta: a vizsgálatot a magyar szakemberek folytatják le a szlovák katonai hatóság bevonásával.

Nem kizárt, hogy magyar nemzetiségű katonák is voltak a lezuhant szlovák katonai gépen, mert az utaslistán magyar hangzású és helyesírású nevek is szerepelnek - mondta az InfoRádiónak a szlovákiai kormány rendkívüli ülése után a kabinet magyar tagja, Gyurovszky László építésügyi és régiófejlesztési miniszter.

A szerencsétlenség Hejce és Telkibánya között, lakatlan területen, egy hegyvidéki, erdős részen történt, ezért a roncsot csak gyalog lehetett megközelíteni. A repülőgép 300-400 méter hosszan és 30 méter szélességben tarolta le a fák koronáját, majd a hegyoldalnak csapódott.

Bocskai István, a Honvédelmi Minisztérium szóvivője azt mondta, nem sokkal este fél 8 után vesztette el a radarjelet a HungaroControl, a légiirányításért felelős cég, de addigra már átadta a katonai gép felügyeletét a szlovák hatóságnak.

Bocskai István hozzátette: mivel a KFOR-váltást szállító repülőgép Pristinából Kassára tartott, és már közel járt a szlovák határhoz, a szlovák hadsereg kutató-mentő egységei engedélyt kaptak, hogy berepüljenek az országba, így ők végezték el a gép felderítését.

A szlovák védelmi tárca közölte: tapasztalt pilóták irányították a lezuhant katonai repülőgépet, a gép pedig megfelelő engedélyekkel, megnyugtató műszaki állapotban repült.

{{keretes_cim}}

Nem sokkal a szlovák katonai szállítógép magyarországi lezuhanása után egy túlélő hazatelefonált a feleségének, akivel közölte, hogy a gépük az előző percekben lezuhant, és kérte: azonnal riassza a szlovák légierőt és a rendőrséget.

Michaela Farkasová, a túlélő felesége a TA3 szlovák hírtelevízió műsorában telefonon azt mondta: este, körülbelül fél nyolckor a férje értesítette, hogy a repülőgépük néhány perce lezuhant, ő túlélte a balesetet, de semmi egyéb információja nincs, mert csak abban a percben tért magához.

A katasztrófa túlélője ezen kívül csak azt tudta közölni, hogy valahol erdős területre zuhantak.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Alkotmányjogász: minden közjogi méltóság leváltható, de komoly feltételei vannak

Magyar Péter, a Tisza Párt miniszterelnök-jelöltje már vasárnap este követelte számos közjogi méltóság és független állami intézmény vezetőjének lemondását. Valamennyi állami tisztségviselő és közjogi méltóság esetében van lehetőség az elmozdításukra, de Stánicz Péter alkotmányjogász az InfoRádióban jelezte, ehhez sok feltételre van szükség, egyes esetekben az alaptörvény módosítására is.
inforadio
ARÉNA
2026.04.16. csütörtök, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
A Tisza kétharmada mozgatja a magyar tőzsdét, Amerikában rekordon zárt a S&P 500 és a Nasdaq

A Tisza kétharmada mozgatja a magyar tőzsdét, Amerikában rekordon zárt a S&P 500 és a Nasdaq

Iránykeresés jellemzi a nemzetközi tőkepiacokat, a befektetők arra várnak, hogy lesz-e áttörés az amerikai-iráni tárgyalásokban a Hormuzi-szorossal kapcsolatban. Az ázsiai tőzsdéken emelkedéseket lehetett látni reggel, míg Európában kis mozgásokat mutatnak az indexek a nap folyamán, kiváró álláspontra helyezkedtek a befektetők. A magyar tőzsdén még mindig a Tisza párt kétharmados győzelme mozgatja az árfolyamokat, míg hétfőn a blue-chipek emelkedtek nagyot, azokban kedden már kisebb korrekció volt, ma pedig a kezdeti emelkedés után lecsorgást láthattunk a BUX indexnél. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×