INFORÁDIÓ
2023. március 20. hétfő
Klaudia

választás 2018

fidesz

gulyás gergely

Gulyás Gergely, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője sajtótájékoztatót tart a Fidesz-KDNP közös, kétnapos frakcióülésének második napján a visegrádi Silvanus Hotelben 2018. február 15-én.

Gulyás Gergely: a miniszterelnök magas részvételi arányra számított

Orbán Viktor miniszterelnök magas részvételi arányra számított - mondta az InfoRádiónak Gulyás Gergely. A Fidesz frakcióvezetője hozzátette, nagyon örülnek annak, hogy Magyarországon erős a demokrácia és a magas részvételi arány mellett is kormányalapításra készülnek.

"Volt, aki számított, volt, aki nem, már a Fideszen belül is megoszlottak a vélemények azzal kapcsolatban, hogy lesz-e ilyen magas részvételi arány. A miniszterelnök számított rá, én alacsonyabbra tippeltem" - mondta Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezetője.

"Nagyon örülünk annak, hogy Magyarországon ilyen erős a demokrácia,

hiszen négyévente minden egyes országgyűlési választás a demokrácia ünnepe, és a következő Országgyűlésnek és a kormánynak a felhatalmazása rendkívül erős lesz azáltal, hogy ilyen sokan mentek el szavazni" - tette hozzá.

Az elemzői és ellenzéki vélekedés az volt, ha átbillen a részvételi arány 70 százalék fölé, akkor elképzelhető a kormányváltás, de Gulyás Gergely nem gondolja, hogy ezek az elemzői vélemények valósággá fognak válni.

"Azt remélem, hogy a kormányalakításhoz szükséges 100 mandátumot legalább megszerzik a kormánypártok. Minden ezen túli bizalom megtisztelő, és könnyíti is a kormányzást. De ami a kulcsfontosságú, hogy továbbra is polgári kormánya legyen ennek az országnak, és egyáltalán legyen kormánya, hiszen a másik oldalon nincs esély arra, hogy stabil, az ország érdekeit és a következő hónapok kihívásait kezelni képes kormány alakulhasson" - mondta.

Nyitókép: Máthé Zoltán

Kapcsolódó hang

Gulyás urnazárás után
 
A címlapról ajánljuk

×
×

Iratkozzon fel hírlevelünkre

és nem marad le az Infostart legfontosabb híreiről.
FELIRATKOZOM
×
INFOSTART
 
INFORÁDIÓ
PARTNEREINK
Sixt    iCom
infostart
AZ INFORÁDIÓ HÍRPORTÁLJA 
 

Médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.

NMHH
Az Év Honlapja 2018