Infostart.hu
eur:
387.53
usd:
334.46
bux:
124964.81
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián

Még nem úszta meg Strauss-Kahn

Bár a párizsi ügyészség elévülésre hivatkozva vádemelés nélkül lezárta Dominique Strauss-Kahn franciaországi szex-ügyét, a feljelentő, Tristane Banon győzelemként értékeli a fejleményeket. Az újságírónő rendkívül fontosnak nevezte, hogy a hatóság kimondta: a Nemzetközi Valutaalap igazgatója szexuálisan zaklatta őt. Ügyvédjével együtt bejelentették, hogy napokon belül magánvádas feljelentést tesznek ellene.

Tristane Banon idén júliusban tett feljelentést, azt állítva, hogy a szocialista politikus nyolc évvel ezelőtt egy interjú közben meg akarta őt erőszakolni. DSK a három hónapos nyomozás alatt mindvégig tagadta a vádakat, a két hete lezajlott szembesítést követően viszont annyit elismert, hogy megpróbálta megcsókolni az akkor 23 éves nőt.

Az ügyészség csütörtökön ismertetett döntéséből az derül ki, hogy nem áll rendelkezésre kellő bizonyíték a nemi erőszak kísérletének igazolásához, ugyanakkor DSK-nak az újságírónővel szemben tanúsított magatartását szexuális zaklatásnak minősítették. Ez utóbbi bűncselekmény elévülési ideje azonban három év, olvasható a jelentésben, ezért nyolc évvel az események után eljárás már nem indítható.

Bár a bejelentést követően Dominique Strauss-Kahn ügyvédje azonnal győzelmet kiáltott, egyenesen azt állítva, hogy ügyfelét immár teljesen tisztázták a vádak alól, a másik oldal jelezte, hogy számukra az ügy egyáltalán nem számít lezártnak. Tristane Banon ügyvédje egyenesen úgy fogalmazott, hogy a volt FMI-vezér egy olyan szexuális zaklató, akit nem ítéltek ugyan el, de immár nem lehet azt állítani róla, hogy a nőkkel szembeni viselkedése minden gyanún felül áll.

"Az ügyészség határozatával ugyan nem értünk egyet, ám az legalább bizonyítja, hogy Tristane Banon nem képzelődött, ahogyan azt sokan állították" - hangsúlyozta David Koubbi, hozzátéve, hogy magánvádat nyújtanak be DSK ellen, ami automatikusan azzal jár, hogy vizsgálóbírót jelölnek ki az ügyben.

A folyamat lehetővé teszi majd, hogy megismerjük Dominique Strauss-Kahn hazugságait és ellentmondásait, mondta az ügyvéd, hozzátéve, hogy Tristane Banon feljelentése óta más, DSK-val pórult járt nők is jelentkeztek nála.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Egy néhány hetes iráni háború is 1-2 százalékos inflációs nyomást okozhat

Az amerikai típusú Brent kőolaj ára megy fölfelé, és Európában a földgázé is, mivel a világ legnagyobb kitermelője, Kuvait nem fér hozzá a piachoz. Ha elhúzódik az iráni háború, felfelé száguldó benzinárakkal fogunk találkozni, ami a szállítmányozásra is kihat az egész világon, így a boltokban is emelkedhetnek az árak – mondta Somosi Zoltán, a Klímapolitikai Intézet kutatója az InfoRádióban.
Valamire készül a kormány - Új megállapodást köt Orbán Viktor, máris érkeznek a részletek

Valamire készül a kormány - Új megállapodást köt Orbán Viktor, máris érkeznek a részletek

A régi hagyományoknak megfelelően Orbán Viktor miniszterelnök is felszólal a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara tavaszi Gazdasági Évnyitó rendezvényén. A korábbi évekhez hasonlóan ezúttal is ott lesz a jegybankelnök, Varga Mihály, valamint a nemzetgazdasági miniszter, Nagy Márton, és előadást tart természetesen Nagy Elek kamarai elnök. Az eseményt kiemelt figyelem övezi: nemcsak a gazdaság szereplői, a nagyobb és kisebb vállalatok, cégvezetők és -tulajdonosok követik az esetleges bejelentéseket, hanem a pénzpiac szereplői is. Kiderülhet ezen a rendezvényen, hogy a kormány az áprilisi parlamenti választások előtt készül-e még valamilyen új gazdaságpolitikai intézkedéssel. A programból kiderül: az előadások után Orbán Viktor és Nagy Elek újfajta együttműködési megállapodást ír alá.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×