Infostart.hu
eur:
354.4
usd:
311.93
bux:
139624.46
2026. június 26. péntek János, Pál

Lengyel filozófus nyerte a Templeton-díjat

Michal Heller lengyel filozófus, teológus nyerte el az idén a Templeton-díjat, a világ legnagyobb összeggel dotált egyéni elismerését.

Michal Heller a krakkói püspöki teológiai akadémia professzora. A kitüntetést a kozmológia, vagyis a világegyetem szerkezetével és történetével foglalkozó tudományág, valamint a fizika területén végzett munkásságáért, mindenekelőtt a relativitáselmélet és a kvantumfizika egyesítésének lehetőségeit kutató tanulmányaiért kapta. A 72 éves tudós május 7-én veszi át a díjat Londonban.

A tudomány és a vallás párbeszédének előmozdításában kiemelkedő munkát végző személyiségeknek odaítélt díjat Sir John Templeton üzletember alapította 1972-ben.

Ez a világ legismertebb vallási díja, és a vele járó pénzjutalom mindig meghaladja a Nobel-díjak összegét. Az elismerést korábban többek között kalkuttai Teréz anya és Jáki Szaniszló bencés szerezetes is megkapta.

Címlapról ajánljuk
Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Jerome Powell Fedje válságokon lavírozó, adatfüggő stabilizátor volt. Kevin Warsh jegybankja ezzel szemben egyelőre egy inflációs horgonyt kereső intézményi reformkísérletnek tűnik. A tét nem csak az amerikai kamatszint. Ha a dollár erősebb lesz, annak hullámai elérhetik Európát, Közép-Európát és a magyar állampapírpiacot is.

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Az elmúlt napokban a technológiai részvényeket sújtó korrekció nyomás alatt tartotta a tőzsdéket még annak ellenére is, hogy a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, és a Hormuzi-szoros hajó forgalma szép lassan elkezdett normalizálódni. Úgy tűnik azonban, hogy a technológiai részvények újra erőre kaphatnak, hiszen a Micron memóriachipgyártó a tegnapi piaczárás után kifejezetten erős, és az elemzői várakozásokat jóval meghaladó negyedéves számokat közölt, miközben a Qualcomm jelentősen megemelte hosszú távú előrejelzését a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kereslet miatt - a két érintett részvény árfolyama elszállt, a bejelentések pedig újabb muníciót adhatnak az AI-trade-nek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×