Infostart.hu
eur:
363.36
usd:
314.34
bux:
148632.55
2026. augusztus 7. péntek Ibolya
Az amerikai Kevin Durant (b) és a francia Vincent Poirier a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpia férfi kosárlabdatornája döntőjében játszott Franciaország - Egyesült Államok mérkőzésen a szaitamai Szuper Arénában 2021. augusztus 7-én.
Nyitókép: MTI/AP/Luca Bruno

Végül csak összeálltak: így lett aranyérmes az amerikai férfi kosárlabda-válogatott – videó

Sorozatban negyedszer, összességében 16. alkalommal az amerikai válogatott nyerte az olimpia férfi kosárlabdatornáját.

A tokiói fináléban az amerikaiak 87–82-re nyertek a franciák ellen, akiktől még a csoportkör első fordulójában vereséget szenvedtek. Az amerikaiak a tokiói felkészülés alatt is meglepő vereségeket szenvedtek.

A döntő legjobbja az immáron háromszoros olimpiai bajnok Kevin Durant volt, aki 27 ponttal járult hozzá a sikerhez.

A bronzmérkőzést Ausztrália nyerte Szlovénia ellen.

Kosárlabda, férfi torna,

döntő: Egyesült Államok-Franciaország 87-82 (22-18, 22-21, 27-24, 16-19)

bronzmérkőzés: Ausztrália-Szlovénia 107-93 (20-19, 33-26, 25-22, 29-26)

Címlapról ajánljuk

Aszódi Attila az Arénában a paksi szivattyúproblémáról

Korábban azért nem készültek tervek a Paksi Atomerőmű hűtéséhez szükséges vízszivattyúk áthelyezésére, mert arról volt szó, hogy megépül Paks 2, ami kiváltja az 1-es számú létesítményt – ezt Aszódi Attila atomenergetikai szakértő mondta az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.08.10. hétfő, 18:00
Bíró Tibor
egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, a Magyar Hidrológiai Társaság alelnöke
Tisza-kormány: jön az adócsökkentés és a vagyonvédelmi hivatal, változás az energiakorlátozásoknál

Tisza-kormány: jön az adócsökkentés és a vagyonvédelmi hivatal, változás az energiakorlátozásoknál

Mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre Magyar Péter miniszterelnök bejelentése szerint. A kabinet közben elfogadott egy uniós forrásokból finanszírozott, nagyszabású energiafejlesztési programot, amelynek célja a hazai energiarendszer korszerűsítése és fejlesztése. Emellett a kormány ismertette, hogy hamarosan újabb áfacsökkentésről dönthetnek, valamint hamarosan megkezdheti a Nemzeti Vagyonvédelmi és Visszaszerzési Hivatal. Emellett Bóna Szabolcs agrárminiszter péntek este közölte: hamarabb kezdik el folyósítani a gazdáknak a kárenyhítési támogatásokat az aszály miatt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×