Infostart.hu
eur:
386.16
usd:
331.76
bux:
120651.59
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt
PARIS, FRANCE - AUGUST 06: Vinesh Vinesh of Team India  reacts during the Womens Freestyle 50kg 1/4 Final match between Vinesh Vinesh of Team India and Oksana Livach of Team Ukraine on day eleven of the Olympic Games Paris 2024 at Champs-de-Mars Arena on August 06, 2024 in Paris, France. (Photo by Luke Hales/Getty Images)
Nyitókép: Luke Hales/Getty Images

Kizárták Wöller Ákos döntőbe jutott indiai birkózóját

Kedden nagyszerű birkózással bejutott a döntőbe, szerdán reggel azonban nem tudott bemérni, így kizárták a nők 50 kilogrammos súlycsoportjában szereplő Vinesh Vinesh-t a párizsi olimpiáról.

A korábbi magyar szakági kapitány, Wöller Ákos tanítványának eredeti súlya az 53 kiló, ám mivel ott tavaly egy honfitársa megszerezte a kvótát, Vinesh lefogyasztott 50 kilóba, és áprilisban abban sikerült kijutnia a játékokra.

A 29 éves sportoló kedden kiválóan birkózott, első meccsén 3-2-re legyőzte a toronymagas favorit, címvédő japán Szuszaki Juit, aki Tokióban úgy diadalmaskodott, hogy egyetlen pontot sem csináltak rajta riválisai, majd a 2022-es és 2023-es világbajnokságot is simán nyerte. Vinesh ezek után lendületben maradt, és a negyeddöntőben az ukrán Okszana Livacs (7-5) ellen is nyert, az esti elődöntőben pedig a kubai Yusneylis Guzmant simán, 5-0-ra verte.

A fináléban viszont már nem lesz esélye folytatni menetelését, mivel a szerda reggeli hivatalos mérlegelésen nem tudta hozni az 50 kilogrammot, a nemzetközi szövetség (UWW) pedig közölte, hogy a szabályoknak megfelelően kizárják versenyből, eredményét törlik és legyőzöttei előrelépnek egyet.

Mindez azt jelenti, hogy a döntőben Guzman léphet majd szőnyegre az amerikai Sarah Hildebrandt ellen, míg Szuszaki és Livacs a bronzéremért csap majd össze egymással az esti programban.

Címlapról ajánljuk
Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

„Alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államok és Dánia között Grönland jövőjéről, de folytatódnak a tárgyalások a vita rendezése érdekében – jelentette ki Lars Lokke Rasmussen dán külügyminiszter Washingtonban szerdán éjjel, miután Grönland külügyminiszterének oldalán tárgyalt J. D. Vance amerikai alelnökkel és Marco Rubio külügyminiszterrel. Az Egyesült Államoknak továbbra is célja a Grönland felletti ellenőrzés megszerzése – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök a tárgyalások után.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Szakadatlan a feszültség a Közel-Keleten. Sajtóhírek szerint Donald Trump több opciót is mérlegelhet egy Irán elleni esetleges katonai beavatkozás kapcsán, miközben a teheráni rezsim brutálisan lép fel az országszerte zajló tüntetésekkel szemben. A német hatóságok arra figyelmeztetik a légitársaságokat, hogy kerüljék el az iráni légteret, a brit kormány pedig ideiglenesen bezáratta teheráni nagykövetségét a Politico értesülései szerint.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×