Infostart.hu
eur:
379.47
usd:
319.28
bux:
129447.89
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta

Újabb fotókkal magyarázzak a japánok vitatott gólját

Miért adták meg a japán Tanaka gólját a spanyolok ellen? Tegnap úgy tűnt, hogy a labda egyértelműen kint volt, ma már újabb elemzések láttak napvilágot, lehet, hogy mégsem.

A BBC által készített felvétel alapján úgy látszik, bírói hiba miatt estek ki a németek a labdarúgó-világbajnokságról - írtuk csütörtökön este. Péntekre azonban újabb szemszögből mutatják a japán Tanaka 51. percben esett gólját.

A vita tárgya az, hogy a beadáskor a labda teljes terjedelemben túljutott-e az alapvonalon. A legfrissebb elemzések szerint lehet, hogy nem.

A Sportstar magazin cikke szerint a labda külső pereme érinthette az alapvonalat, magyarán "a labda egy része egy vonalban volt az oldalvonallal". Ha ez így van, akkor viszont szabályos a gól.

A lap egy Twitter-bejegyzéssel is "érvel".

Mint megírtuk, Japán 2-1-re legyőzte Spanyolországot a labdarúgó-világbajnokságon és ezzel kiejtették a németeket. A vitatott gól volt az, amellyel megszerezték a vezetést az 51. percben.

Címlapról ajánljuk

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×