394.24
369.95
65045.06
Moszkva, 2018. július 11.A horvát Ivan Perisic (j2) belövi az egyenlítő gólt az oroszországi labdarúgó-világbajnokság elődöntőjében játszott Horvátország - Anglia mérkőzésen a moszkvai Luzsnyiki Stadionban 2018. július 11-én. (MTI/EPA/Peter Powell)
Nyitókép: MTI/EPA/Peter Powell

Horvátország, a hősies küzdés bajnoka világbajnoki döntőt játszhat

Mario Mandzukic a hosszabbításban lőtt góljával Horvátország fordított és 2-1-re nyert az angol válogatott ellen a világbajnoki elődöntőben. A horvátok a franciák ellen világbajnoki döntőt játszhatnak vasárnap.

2018.07.11. 19:53

A két összeállítás

Horvátország: Subasic – Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinic – Brozovic, Rakitic – Rebic, Perisic, Modric – Mandzukic. Anglia: Pickford – Walker, Maguire, Stones, Young – Trippier, Henderson, Lingard – Sterling, Alli – Kane.

2018.07.11. 20:06

Anglia–Horvátország 1-0

Modric szabálytalankodott Dele Allival szemben, veszélyes helyről, 22 méterről lőhettek szabadrúgást az angolok. Trippier becsavarta. Kieran John Trippier, a Tottenham játékosa korábban még soha nem szerzett gólt a válogatottban.

2018.07.11. 20:17

Rögzített játékhelyzet

Az angolok a nyolcadik góljukat szerezték a világbajnokságon rögzített játékhelyzetből. 1966 óta még soha, egyetlen csapat sem ért el ennyit egy vb-n. Az angolok legutóbb 2006-ban lőttek vb-n szabadrúgás-gólt. David Beckham volt az „elkövető”.

2018.07.11. 20:27

Sir Trevor elismerése

Sir Trevor Brooking, a hetvenes-nyolcvanas évek angol válogatott játékosa szerint a mögöttünk hagyott volt az angol csapat legjobb 20-22 perce eddig a világbajnokságon. Nehéz lenne vitatkozni vele.

2018.07.11. 20:32

Harry Kane kihagyta

Lehet, hogy meccsdöntő helyzetben hibázott Harry Kane, a játék eddigi képe alapján a 2-0 több mint elég lett volna az angoloknak. A torna eddigi leggólerősebb játékosa öt másodperc alatt két helyzetet hagyott ki. (Az elsőnél Subasic nagyot védett.)

2018.07.11. 21:12

Nem változott a játék képe

Eltelt a második félidő első tíz perce. Meglepő a statisztika, a horvátok többet birtokolják a labdát, de az angolok kapujára semmiféle veszélyt nem jelentenek.

2018.07.11. 21:21

Vida szerelése

Sterling betört a tizenhatoson belülre, elesett, de Vida szabályosan szerelte.

2018.07.11. 21:23

Horvát lövések

Rebic és Perisic is lőtt, blokkoltak az angol védők.

2018.07.11. 21:26

Anglia–Horvátország 1-1

Rakitic a jobbhátvéd helyéről középre ívelt, A Walkert megelőző Perisic bravúros mozdulattal kiegyenlített.

2018.07.11. 21:31

Angol csere

Sterling helyett Rashford az angoloknál.

2018.07.11. 21:34

Lingard rontott

Lingard éles szögből lőtt, nagyon rosszul.

2018.07.11. 21:37

Perisic pechje

Ahogyan az oroszok ellen, most is lőtt egy kapufát.

2018.07.11. 21:40

Mandzukic lőtt

… de rossz szögből. Pickford védett.

2018.07.11. 21:51

Jön a hosszabbítás

Ahogyan a horvátoknál ezt megszokhattuk az egyenes kieséses szakaszban, hosszabbítás következik.

2018.07.11. 22:00

Horvát csere

Strinic nem bírja tovább, Pivaric beáll. A hosszabbítás elején az angoloknál Youngot Rose váltotta.

2018.07.11. 22:03

Még egy angol váltás

Henderson befejezte, Dier beállt

2018.07.11. 22:06

Vrsaljko pazar mentése

Stones kiváló fejese a horvát hálóba tartott, de a vonalon álló Vrsaljko óriásit mentett fejjel.

2018.07.11. 22:08

Kramaric a friss erő

Rebic lement, Kramaric játszik húsz percet.

2018.07.11. 22:14

Pickford bravűr

Perisic beadása után Mandzukic még kapura segítette a labdát, de a kapus remekül robbant ki az őrhelyéről.

2018.07.11. 22:23

Horvátország–Anglia 2-1

Perisic csúsztatása után Mandzukic közelről belőtte a labdát Pickford mellett a kapuba

2018.07.11. 22:25