Infostart.hu
eur:
383.75
usd:
330.14
bux:
123648.33
2026. március 3. kedd Kornélia
Lionel Messi, az Inter Miami játékosa az észak-amerikai profi labdarúgóliga (MLS) új idényének első, Inter Miami-Real Salt Lake mérkőzésén a floridai Fort Lauderdale-ben 2024. február 21-én.
Nyitókép: MTI/AP/Lynne Sladky

További három évre szerződést kínál a 38 éves Messinek az Inter Miami

Lionel Messi szerződését legalább három évvel meghosszabbítaná az észak-amerikai profi labdarúgóligában (MLS) szereplő Inter Miami.

A spanyol Marca sportnapilap értesülése szerint a részben David Beckham tulajdonában álló klub szívesen kötne hosszabb távú megállapodást is a világbajnok argentin csatárral, olyannyira, hogy a 38 éves Messi döntheti el, mennyi időre szóljon új szerződése, sőt más szerepkörben a visszavonulása után is számítanának rá.

Az argentin Olé című sportlap szintén úgy értesült, hogy Messi 2028-ig szóló ajánlatot kapott, és "minden jel arra utal, hogy továbbra is a rózsaszín mezben fog játszani".

Az FC Barcelona és a Paris Saint-Germain korábbi csatára 2023 óta 69 mérkőzésen 58 gólt szerzett és 28 gólpasszt adott az Inter Miami színeiben. Jelenlegi szerződése az év végéig érvényes, de egyelőre nem vehető biztosra, hogy meghosszabbítja, mert a néhány héttel ezelőtt napvilágot látott pletykák szerint Szaúd-Arábiából is van ajánlata.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Mélypontra ütötte a forintot a szárnyaló gázár

Mélypontra ütötte a forintot a szárnyaló gázár

A forint kedden több mint három egységgel gyengült az euróval szemben, az árfolyam megközelítette a 383-as szintet, miközben a dollár is 329 forint közelébe erősödött. A hazai devizára részben az nehezedik, hogy a hétfői 50 százalékos ugrás után tovább emelkedett a földgáz világpiaci ára, az európai jegyzés ismét 50 euró fölé került, a befektetők pedig attól tartanak, hogy a közel-keleti háború komoly termelési és szállítási fennakadásokat okozhat. A tavalyi negyedik negyedévben mindössze 0,2 százalékkal nőtt a GDP az előző negyedévhez képest, ami gyakorlatilag stagnálást jelent. A most publikált második becslés megerősítette a korábbi adatot, a részletek pedig azt mutatják, hogy 2025 végén sem sikerült érdemben dinamizálni a gazdaságot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×