Infostart.hu
eur:
388.18
usd:
336.41
bux:
122510.7
2026. március 27. péntek Hajnalka
Nyitókép: Unsplash

Síbalesetben meghalt az NHL-t is megjárt cseh jégkorongozó

A cseh hokisztár mindössze 45 éves volt.

45 éves korában, síbaleset következtében meghalt a korábbi cseh jégkorongozó, Tomáš Klouček - írja a 24.hu.

A denik.cz cseh portál szerint a sportoló a lengyel határ közelében található Medvedínnél síelt, amikor egy a pálya szélén található villanyoszlopnak ütközött. Bár szivacs is volt az oszlopon és a volt sportoló viselt fejvédőt, olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy nem tudták megmenteni az életét.

Tomáš Klouček 1980. március 7-én született Prágában. Jégkorongozó karrierjét a Slavia utánpótlásában kezdte. 1998-tól kezdve játszott a tengerentúlon, ahol egy kanadai csapatot is megjárt, majd az AHL-ben is hokizott, és eljutott az NHL-ig, öt szezon alatt összesen 141 mérkőzés jutott neki a New York Rangers, a Nashville Predators és az Atlanta Trashers csapataiban. De megfordult a világ második legerősebb bajnokságában, az osztrák bázisú KHL-ben is.

A francia Epinal volt Klouček utolsó csapata, 2017-ben vonult vissza a sporttól.

Címlapról ajánljuk
Csiki Varga Tamás az Arénában az iráni háborúról: a politikai támogatás előbb fogy el a pénznél Amerikában

Csiki Varga Tamás az Arénában az iráni háborúról: a politikai támogatás előbb fogy el a pénznél Amerikában

Az Egyesült Államok számára nagyobb kihívás és anyagi teher az iráni háború, mint Teherán számára, mert utóbbi amellett, hogy hazai pályán van, jelentősen olcsóbb fegyvereket használ – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában Csiki Varga Tamás, a Stratégiai és Védelemkonzultációs Csoport elemzője.
inforadio
ARÉNA
2026.03.27. péntek, 18:00
Nagy-Kálózy Eszter
Kossuth-díjas színművész
Gyengült a forint csütörtökön

Gyengült a forint csütörtökön

Az iráni háborúról érkező hírek határozzák meg továbbra is a devizapiaci kilátásokat, jelentős kilengéseket és gyakori irányváltásokat okozva a jegyzésben. Az euró-forint árfolyam a hetet 394 felett kezdte, ma reggelre azonban 388 alá csökkent a kurzus, míg a dollár jegyzése a hétfői 343-as árfolyam után 336 alatt kezdte a napot. A délelőtt folyamán aztán az olajárak emelkedésének és a dollár erősödésének nyomán gyengülni kezdett a forint, az euróval is a dollárral szembeni jegyzés is már 1 egységet meghaladó mértékben emelkedett a tegnap esti záráshoz képest. Délután jött a fordulat a devizapiacon: a forint percek alatt ledolgozta délelőtti gyengülését.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×