Infostart.hu
eur:
380.08
usd:
319.92
bux:
130149.44
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Willi Orbán, az RB Leipzig játékosa (k) és csapattársai, miután 1-0-ra győztek a Freiburg ellen a német első osztályú labdarúgó-bajnokság 2023. május 6-i mérkőzésén Freiburgban.
Nyitókép: MTI/EPA/Ronald Wittek

Willi Orbán: ez valami különleges!

Az RB Leipzig csapatkapitánya szerint különleges tettet hajtottak végre azzal, hogy megvédték címüket a labdarúgó Német Kupában.

"Ha egyszer megnyered a sorozatot, az szép. Ha aztán meg is tudod védeni a címedet, az valami különleges. Ez mutatja a csapat mentalitását és minőségét" - fogalmazott a magyar válogatott játékos a közel ezer meghívottal tartott szombat esti, berlini buli előtt.

A Szoboszlai Dominikkal és Orbánnal felálló, de a sérüléséből felépülőben lévő Gulácsi Pétert ezúttal is nélkülöző lipcsei gárda az Eintracht Frankfurttal csapott össze az Olimpiai Stadionban rendezett fináléban és 2-0-ra nyert. A második gólt Szoboszlai lőtte, ezzel Détári Lajos után a második magyar lett, aki Német Kupa-döntőben eredményes tudott lenni.

A tervek szerint vasárnap 13 órától Lipcsében folytatódik az ünneplés, az együttest fogadja Burkhard Jung főpolgármester, majd a játékosok egy nyitott tetejű járművel a stadionba hajtanak, ott rendezik a végső partit.

Címlapról ajánljuk

Átalakulóban van az autópiac

A hazai használtautó-piacon egyre inkább a középkategória válik meghatározóvá, a piac súlypontja a 2,5-10 millió forintos árkategóriák felé tolódik – derült ki egy, a KSH-val együttműködésben készített januári statisztikából.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Evakuációba kezdett Oroszország a súlyos csapás után, tárgyalóasztalhoz ülnek a háborúzó felek - Híreink az ukrán frontról csütörtökön, percről percre

Evakuációba kezdett Oroszország a súlyos csapás után, tárgyalóasztalhoz ülnek a háborúzó felek - Híreink az ukrán frontról csütörtökön, percről percre

Éjjel súlyos rakéta- és dróntámadás érte Ukrajnát - az oroszok főleg a fővárost, Kijevet és Dnyiprót lőtték. Ukrajna hamarosan új fegyverekhez juthat hozzá: Nagy-Britannia beígérte Kijevnek a még fejlesztés alatt álló Nightfall hiperszonikus rakétát. Az ukrán drónerők is aktívak voltak: Volgográd régióban felrobbantottak egy lőszerraktárat, a csapás olyan súlyosnak bizonyult, hogy egész Kotlubány települést evakuálták. A nap folyamán Dmitrij Peszkov Kreml-szóvivő bejelentette: folytatódnak az oroszok-ukrán-amerikai tárgyalások. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború csütörtöki fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×