393.84
367.84
66376.55
A 19 éves spanyol Carlos Alcaraz ünnepel, miután  6:7 (5-7), 7:5, 7:6 (7-5) arányban legyőzte a világelső szerb Novak Djokovicot a madridi salakpályás tenisztorna férfi versenyének elődöntőjében 2022. május 7-én.
Nyitókép: MTI/EPA-EFE/Juanjo Martin

A tinisztár elképesztő - ismét megnyert egy fontos tornát

A hazai közönség előtt szereplő Carlos Alcaraz nyerte meg a madridi salakpályás tenisztorna férfi versenyét, mivel a vasárnapi döntőben könnyedén legyőzte a címvédő Alexander Zverevet.

A 19 éves Alcaraz - a madridi viadal történetének legfiatalabb döntőse - elképesztő formában van: egy évvel ezelőtt még csak a 120. volt a világranglistán, jelenleg a kilencedik, hétfőtől viszont már hatodikként jegyzik.

A hazai döntőre úgy érkezett meg, hogy idei 30 mérkőzéséből csak hármat vesztett el, három trófeát hódított el, és Madridban előzőleg 21-szeres Grand Slam-bajnok honfitársát, Rafael Nadalt és - 3 óra 35 perc alatt - a világelső Novak Djokovicot is legyőzte.

Ellene szólt ugyanakkor, hogy mindkét eddigi találkozójukon kikapott tavaly a 25 éves némettől.

A finálé 2:2-ig kiegyenlített volt, ám ekkor az elképesztő rövidítéseket bemutató közönségkedvenc sorozatban tíz labdamenetet hozva 5:2-re elhúzott. Az olimpiai és világbajnok Zverev - aki 2018-ban is ünnepelhetett Madridban - a második szettben sem találta a ritmust, miközben a murciai tinédzser tovább szárnyalt, s végül alig 61 perc elteltével karrierje ötödik fináléját is megnyerte.

MTI/EPA-EFE/Juanjo Martin
A tunéziai Onsz Dzsabór ünnepel a madridi salakpályás tenisztorna női versenye győztesének járó trófeával 2022. május 7-én. Dzsabór az amerikai Jessica Pegulát győzte le a döntőben. MTI/EPA-EFE/Juanjo Martin

Annyi Szoboszlai Dominik álmainak

Az Everton hazai pályán 2-0-ra verte városi riválisát, a Szoboszlai Dominikkel felálló Liverpool FC-t az angol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójából szerdára halasztott mérkőzésen.