Infostart.hu
eur:
353.86
usd:
310.31
bux:
140234.89
2026. június 26. péntek János, Pál

Karim Benzema duplájával nyert a listavezető

A Real Madrid 2-1-re nyert a Celta Vigo otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának szombati játéknapján.

A La Liga történetében mindössze másodszor fordult elő, hogy egy vendégcsapat három tizenegyest kapott egy meccsen. A Real Valladolid 1996 májusában a Real Oviedo otthonában négy büntetőt is lőhetett. A madridiaknál ezúttal Karim Benzema kettőt értékesített, egyszer viszont Matias Dituro kapus védeni tudott.

A fővárosiak vezetőedzője, Carlo Ancelotti koronavírusos megbetegedés miatt nem tarthatott a csapattal, ezért a fia, Davide Ancelotti helyettesítette.

La Liga, 30. forduló:

Celta Vigo-Real Madrid 1-2 (0-1)

Levante-Villarreal 2-0 (0-0)

Getafe-RCD Mallorca 1-0 (0-0)

később:

Atlético Madrid-Alavés 21.00

vasárnap játsszák:

Athletic Bilbao-Elche 14.00

Real Betis-Osasuna 16.15

Granada-Rayo Vallecano 18.30

Valencia-Cádiz 18.30

FC Barcelona-Sevilla 21.00

hétfőn játsszák:

Real Sociedad-Espanyol 21.00

Címlapról ajánljuk
Fölösleges Magyar Péter egyik nagy ígérete? – politológus a ciklusok korlátozásáról
Aréna

Fölösleges Magyar Péter egyik nagy ígérete? – politológus a ciklusok korlátozásáról

A Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója szerint a miniszterelnöki és képviselői ciklusok korlátozását azért vezetné be a Tisza-kormány a magyar jogba, hogy ne alakulhasson ki a jövőben az Orbán-kormányhoz hasonló politikai rendszer. Novák Zoltán az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta: ezek rendszeridegen elemek egy parlamentáris demokráciában.

Ürge-Vorsatz Diána: Közép-Magyarország még Európán belül is gyorsan melegszik

A klímakutató szerint hazánk középső része akár hétszer gyorsabban melegedhet a klímaváltozás miatt, mint egyes északabbi régiók. Ezt pedig hamarosan a saját bőrünkön és pénztárcánkon is megtapasztalhatjuk.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
Hegedűs Zsolt szigorú iránymutatást tett közzé az orvosoknak

Hegedűs Zsolt szigorú iránymutatást tett közzé az orvosoknak

Új etikai iránymutatást tett közzé az Egészségügyi Minisztérium és a Magyar Orvosi Kamara az orvosok közösségimédia-használatáról, amelyet Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter is megosztott. A dokumentum egyelőre nem része a hivatalos Orvosetikai Kódexnek, hanem szakmai vitairatként szolgál, amelynek célja, hogy közös gondolkodás induljon arról, miként érvényesíthetők a hagyományos orvosetikai elvek a digitális térben. A szerzők azt remélik, hogy a szakmai visszajelzések alapján a szabályrendszer később a Kamarához visszakerülő etikai jogkörök részeként az Orvosetikai Kódexbe is beépülhet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×