Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil
Michelisz Norbert, a túraautó-világbajnokság Honda csapatának magyar versenyzője a május elsején megrendezésre kerülő Nagy Futam elnevezésű autó-motorsport rendezvény sajtótájékoztatóján a Hotel Intercontinentalban Budapesten 2017. április 18-án.
Nyitókép: Marjai János

Mindkét futamon pontot szerzett Michelisz Norbert Franciaországban

Ő volt a legjobb magyar a versenyhétvégén.

Michelisz Norbert, a Hyundai versenyzője érte el a legjobb eredményeket a magyar indulók közül a túraautó-világkupa (WTCR) idei szezonjának franciaországi fordulóján, melynek első futamán hetedik, második versenyén pedig hatodik lett.

A WTCR 2019-es bajnoka a sorozat hivatalos honlapja szerint így 26 ponttal gazdagodott Pauban, az összetettben pedig a kilencedik helyen áll 111 ponttal.

Ami a többi magyar versenyzőt illeti: Tassi Attila (Honda) a vasárnapi első futamot a 12., Boldizs Bence (Cupra) pedig a 16. helyen zárta. A második viadalon Tassi 16., Boldizs 19. lett, így a vk-pontversenyben előbbi 70 ponttal a 15., utóbbi pedig kilenccel a 19. pozícióból várja a folytatást.

A franciaországi hétvégén az első futamot a belga Frédéric Vervisch nyerte az Audival, míg a második versenyen a francia Jean-Karl Vernay (Hyundai) diadalmaskodott.

Az összetettben két fordulóval a bajnokság vége előtt a címvédő francia Yann Ehrlacher (Lynk&Co) áll az élen 160 ponttal, mögötte Vernay a második 144-gyel, míg az argentin Esteban Guerrieri (Honda) a harmadik 138-cal.

A WTCR 2021-es idénye november első hétvégéjén folytatódik Olaszországban.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

A Digitális Polgári Körök által szervezett háborúellenes gyűlések közül a legnagyobbra került sor Szegeden szombaton, a Lázár János országjárásának szegedi programjával összekötött eseményen felszólalt a kormányfő is. Arról beszélt, hogy 2026 az utolsó választás az európai háború előtt, a szankciók és a háború 20 milliárd eurót vett el Magyarországtól, a javító-nevelő intézetek most nem jól működnek, a büntetés-végrehajtás alá kell rendelni őket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×