Infostart.hu
eur:
387.21
usd:
330.66
bux:
109522.45
2025. december 19. péntek Viola
Nyitókép: waterpolo.hu

Meghalt Kuncz László 200-szoros válogatott vízilabdázó

Életének 64. évében elhunyt Kuncz László, olimpiai bronz-, világbajnoki- és Európa-bajnoki ezüstérmes, 200-szoros válogatott vízilabdázó.

A hírről beszámoló szövetségi honlap megemlékezése szerint Kuncz a Budapesti Honvédban úszóként kezdte sportpályafutását, eztán váltott vízilabdára. 1975-ben az első felnőtt bajnoki találkozóján öt gólt lőtt az FTC-nek, majd eztán is remek formát mutatott, így Gyarmati Dezső szövetségi kapitány behívta a válogatottba.

A nemzeti csapattal az 1980-as, moszkvai olimpián állt a dobogóra, de tagja volt az 1982-es világbajnoki második, illetve az 1983-ban Európa-bajnoki második, 1981-ben pedig harmadik együttesnek. Háromszoros magyar bajnok és kupagyőztes, az OSC-vel kétszeres BEK-győztes, a Vasassal KEK-győztes volt. Később edzőként tevékenykedett, legutóbb a BVSC ifjúsági csapatával ért el sikereket – áll a szövetség honlapjának megemlékezésében.

A 24.hu úgy tudja, csapatának egy szeptemberi OSC-találkozón jelentette be, hogy súlyos beteg.

Címlapról ajánljuk

Raklapmáglyák, térdig érő krumpli és zeller – apokaliptikus állapotokat hagytak maguk után a céljukat elérő gazdák Brüsszelben

Nem köt az Európai Unió szabadkereskedelmi megállapodást Dél-Amerikával, ezt a célt a gazdák elérték, de Brüsszel városa nagy árat fizetett ennek kikényszerítéséért, a belga fővárosban megbénult a közlekedés, buszok rekedtek a traktorok közé, csak gyalogosan és kerékpárral lehet közlekedni. A csúcson kiderült, miből gondolja az EU visszafizethetőnek azt a kölcsönt, amelyet most Ukrajnának ad. Helyszíni tudósítás.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×