A Dunaújváros a keddi fináléban háromgólos hátrányból fordítva 7-6-ra legyőzte az UVSE együttesét.
A két legjobb hazai csapat összecsapásán gyorsan háromgólos előnybe került az UVSE, a címvédő dunaújvárosiak azonban a második negyed közepére kiegyenlítettek és innentől kezdve rendkívül izgalmassá vált a találkozó.
A zárófelvonásra egygólos dunaújvárosi vezetéssel fordultak a csapatok, Gurisatti Gréta akciógólja után pedig az UVSE-nek már "rohannia" kellett az eredmény után, Magyari Alda a kapuban azonban magabiztos volt és csak a szépítésre maradt ideje a fővárosiaknak.
KezdőlapSportNői vízilabda Magyar Kupa - Megvédte címét a Dunaújváros
Vetter Szilvia, a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány kuratóriumi elnöke az InfoRádióban elmondta: a rendelettervezet értelmében a gondozóknak is megfelelő képzettséggel kell rendelkezniük és a vásárlókban is tudatosítani kell a felelős állattartás követelményeit.
Nagyon is létezik gasztroturizmus – mondta Vinkó József, a Magyar Konyha magazin főszerkesztője az InfoRádió Aréna című műsorában, és felhívta a figyelmet újonnan összeállított gasztroséta helyekre. Beszélt arról is, hogy a hozzánk látogató külföldiek hetven százaléka milyen ételt keres, és hogy leáldozik-e a fine dining csillaga. Megtudhattuk tőle azt is, miért „házasítják” a japán és a perui konyhát.
Sylvester Stallone, Gloria Gaynor és a Kiss rockegyüttes is megkapta a washingtoni Kennedy Center éves kitüntetését, amelyet Donald Trump amerikai elnök adott át fehér házi dolgozószobájában.
A Hévízi-csatornában egyre több trópusi halfaj jelenik meg, amelyek közül néhány már alkalmazkodott a hűvösebb körülményekhez és a Kis-Balatonba is eljutott.