394.24
369.95
65045.06
Az Olympique Lyon játékosai ünnepelnek, miután gólt szereztek a Manchester City ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében játszott mérkőzésen a lisszaboni Jose Alvalade stadionban 2020. augusztus 15-én.
Nyitókép: Az Olympique Lyon játékosai ünnepelnek, miután gólt szereztek a Manchester City ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében játszott mérkőzésen. MTI/EPA/LUSA/Antonio Cotrim

Két német-francia csata lesz az elődöntőben, a Lyon kiejtette a Cityt

Mindkét párban francia-német elődöntőt játszanak a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjében, miután az ellenfél hibáit tökéletesen kihasználó Olympique Lyonnais 3-1-re megverte a Manchester Cityt,

Az összeállítások. Manchester City: Ederson – Walker, Garcia, Laporte, Cancelo – Fernandinho, Rodri, Gündogan – De Bruyne, Sterling, Gabriel Jesus. Lyon: Lopes – Dubois, Denayer, Marcelo, Marcal, Cornet – Caqueret, Guimaraes, Aouar – Toko Ekambi, Depay.

A második percben Sterling betört a tizenhatoson belülre, középre adta a labdát, de Gabriel Jesus elől Marcelo bravúrosan mentett.

A 10. percben Cornet lövését védte Éderson.

Eltelt negyedóra, a vártnál kevésbé veszélyes a City a kapura.

A 23. percben videóztak. Toko Ekambi kugrott, lesgyanús helyzetből. De Walker, mint kiderült, belógott. Így aztán, miután a csatár ütközött Eric Garciával és a labda hátrább került, Maxwell Cornet a tizenhatoson kívülről érvényes gólt csavart. 1-0 a Lyonnak. Vezetnek a franciák, akárcsak a torinói nyolcaddöntőben, a Juventus ellen.

A gólszerzőnek ez már a negyedik találata három meccsen a City ellen

De Bruyne fejedelmi passza után Sterlinggel szemben remekelt Lopes.

A 38. percben Kevin de Bruyne éles szögből lőtt szabadrúgását kiütötte a magabiztos Anthony Lopes.

Rodrigo ziccerből lőtt, Lopes védett. Egyre hevesebben támad a City, a Lyon önfeláldozóan védekezik.

Félidő. Meglepetés: vezet a Lyon!

Eltelt tíz perc a második félidőben, a City nem tudott javítani. Rijad Mahrez, egy csatár a pályán Fernandinho helyett.

Kevin de Bruyne szabadrúgását Lopes látványosan védte.

A 64. percben Gabriel Jesus újabb szabadrúgást harcolt ki. De Bruyne a kapu fölé csavart.

A 69. percben szép góllal egyenlített a City, Mahrez labdájával Sterling elszaladt, okos és pontos visszaadását De Bruyne higgadtan a kapuba lőtte, 1-1.

A 71. percben Walker fellökte Cornet-t a tizenhatoson belül, de nem ért annyira hozzá, hogy a játékvezetőnél ez büntetőt érjen.

A másik oldalon Gabriel Jesus éles lövését védte Lopes.

A 79. percben Dembélé kiugrott, játékostársa átlépte a labdát, így nem volt védő, a cserejátékos pedig gólt lőtt. Hosszas videózás után még örülhetett is neki. 2-1 a Lyonnak.

A 85. percben Sterling öt méterről az üres kapu fölé lőtt. Elsírta magát.

A 87. percben Aouar lövését Éderson kiejtette, Dembélé pedig rúgott még egy gólt. 3-1.

Vége a mérkőzésnek, 3-1-re nyert Lyon. Az elődöntőben a Bayern Münchennel játszik.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.