68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi
Nyitókép: pixabay

Rendesen elintézték a Fradit hazai pályán

Úgy látszik, a Siófok női kézilabdacsapata a mumus a Népligetben, lassan veszélyben a második hely.

A két csapat siófoki mérkőzése szeptemberben 31-31-es döntetlennel zárult, áprilisban viszont a Népligetben 30-29-es vendégsiker született.

A hazaiak a legerősebb összeállításban léptek pályára, a vendégek közül Mazák-Németh Csilla, valamint két norvég játékos, a kapus Silje Solberg, és a balátlövő Kjerstin Solas hiányzott.

Eleinte felváltva estek a gólok, majd a 12. percben a Siófok kettővel ellépett, mert kevesebbet hibázott ellenfelénél. A védekezés és a kapusteljesítmény egyik oldalon sem volt átlagon felüli eleinte, majd Bíró Blanka védéseire alapozva gyors akciókat tudtak vezetni a fővárosiak, támadásban egyre pontosabbnak bizonyultak, és a huszadik percben első alkalommal vezettek.

A keményen, sőt olykor kimondottan durván védekező Siófok a 22. percben elveszítette szerb jobbátlövőjét, Andjela Janjusevic ugyanis a Kovacsics Anikóval szemben elkövetett szabálytalanság miatt piros lapot kapott.

A folytatásban az FTC sokat hibázott, csaknem hét percig nem talált be, így ellenfele egy 4-0-s sorozattal elhúzott (12-15), a szünetben pedig két góllal vezetett a vendégcsapat.

A második félidő első felében mindkét együttesnek voltak hibái támadásban és védekezésben is, majd a hazaiak Bíró újabb védéseit követően a 44. percben ismét egyenlítettek. A rangadó utolsó negyede úgy kezdődött, hogy hat percig mindkét oldalon kimaradtak a helyzetek. A Ferencváros nyolc percig nem szerzett gólt, így az EHF Kupa-címvédő Siófok megint hárommal vezetett.

Sok lehetőség adódott a fővárosiak előtt az újabb egyenlítésre, de Szikora Melinda bravúros védései ezt rendre megakadályozták. A vendégek végül magabiztosan győztek, hiszen az egész mérkőzésen csak egyszer voltak hátrányban, így nagy lépést tettek a második hely megszerzése felé. A tapasztaltabb siófokiak szinte végig kevesebb hibával kézilabdáztak, a fontos pillanatokban rendre jó döntéseket hoztak, míg az FTC játékára a nagy tét ezúttal is rányomta a bélyegét.

A mezőny legeredményesebb játékosa a vendégek horvát balátlövője, Andrea Kobetic volt nyolc góllal. Francia csapattársa, Gnonsiane Niombla hatszor talált be. A hazaiaknál Háfra Noémi hétszer volt eredményes.

FTC-Rail Cargo Hungaria - Siófok KC 24-26 (14-16)

14. Szent István SE 16 - 2 14 406-579 2

Nagyon fontos területet veszíthetnek az ukránok, kiszivárgott Trump súlyos terve - Ukrajnai háborús híreink vasárnap

Szombaton kiderült, hogy Donald Trump újbóli megválasztása esetén a NATO-tagállamokat arra kényszerítené, hogy védelmi kiadásaikat a GDP 3 százalékára emeljék, reagálva ezzel az Oroszország és Kína jelentette fenyegetésekre, miközben az Ukrajnának nyújtott támogatást nem számítaná bele ebbe a keretbe. Eközben a G7 országok vezetői tárgyalásokat folytatnak egy olyan javaslatról, amelynek értelmében Ukrajnának 50 milliárd dollár értékű segélyt nyújtanak, amit az Európában befagyasztott orosz vagyonból származó nyereségből finanszíroznának. Cikkünk folyamatosan frissül.