Infostart.hu
eur:
379.45
usd:
319.66
bux:
129447.89
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: Pixabay

Végre egy jó hír a hazai horgászatról

A Magyar Országos Horgász Szövetség idén június második felében rögzítette az 500 ezredik érvényes horgászregisztrációt. Az egyre népszerűbb szabadidő-eltöltést segíti a könnyített adminisztráció és az ingyenes vizsga is.

A MOHOSZ január 1-jétől irányítja és felügyeli a kötelező személyi regisztrációt, a horgászkártya és az állami jegyek kiadását. A szövetség minél több embert szeretne ösztönözni az előzetes regisztrációra és az öt évig érvényes Magyar Horgászkártya igénylésére. Ez utóbbi már így is siker, várakozáson felül nőtt a létszám, és a 140 ezres bővülés „megkoronázásaként" június 19-én már az ötszázezredik belépés zárult le sikeresen - írta a delmagyar.hu.

A regisztráció, a horgászkártya igénylése, valamint a turisták állami horgászjegyének megvásárlása továbbra is az erre a célra kialakított online felületen, a www.mohosz.hu oldalon lehetséges. Az online regisztráció és igénylés, illetve a jegyvásárlás indítható bármely elektronikus eszközről, sőt, a turista állami jegy vásárlása már csak online lehetséges.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×