Infostart.hu
eur:
385.85
usd:
332.42
bux:
120938.73
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt
Balról jobbra: Lékai Máté, Hornyák Péter és Juhász Ádám, a győztes magyar válogatott tagjai a német-dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság csoportkörének 3. fordulójában játszott Magyarország - Katar mérkőzés után Koppenhágában 2019. január 14-én. A magyar válogatott 32-26-ra győzött.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Még sorsolás is dönthet a magyar kézilabdázók sorsáról

Egyiptom férfi kézilabda-válogatottja hét góllal, 30-23-ra legyőzte Tunézia csapatát a német-dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének szerdai, utolsó játéknapján.

Az eredmény azt jelenti, hogy Egyiptom pontszámban utolérte a magyar csapatot a középdöntős csoportban.

A magyar válogatott játszhat akkor a világbajnokság 7. helyéért, ha a 18 órakor kezdődő Norvégia-Magyarország mérkőzésen:

  • pontot szerez Norvégia ellen
  • legfeljebb 4 gólos vereséget szenved Norvégiától
  • 5 gólos vereséget szenved, de legalább 25 gólt szerez Norvégia ellen
  • ha Norvégia 29-24-re győz, Magyarország és Egyiptom között sorsolás dönt a középdöntő csoport 4-5. helyéről.

Hatgólos, vagy nagyobb vereség esetén a magyar válogatottnak véget ér a torna.

Tunézia számára a csoport ötödik, Egyiptomnak pedig a negyedik helyezése volt a tét, mindkettőnek az olimpiai kvalifikáció miatt van jelentősége. Előbbi az első félidőben még két góllal vezetett, ezt követően viszont rendkívül pontatlanná vált a játéka, és az egyiptomiak egy 9-2-es sorozattal jelentős előnyre tettek szert a szünetig.

A tunéziai együttes a második félidőben egy 5-1-es szériával felzárkózott, ám a folytatásban kevés ellenállást tanúsított, ellenfele egy ugyanilyen periódussal válaszolt, és végül a vártnál is magabiztosabban nyert.

Címlapról ajánljuk
Közel-Kelet-szakértő: egy iráni háború rendkívül kockázatos lenne most az Egyesült Államoknak

Közel-Kelet-szakértő: egy iráni háború rendkívül kockázatos lenne most az Egyesült Államoknak

Az Egyesült Államok jelen pillanatban komolyan mérlegeli a katonai csapás lehetőségét, ennek zajlanak az előkészületei. Iránban is egy komolyabb mozgósítást látunk a Forradalmi Gárda részéről, ez azonban nem jelenti azt, hogy az összecsapás biztosan be is fog következni – vélekedett Csicsmann László.

Napelemes pályázat: február 2-től lehet jelentkezni, kijöttek a részletek

A kormány honlapján kijöttek a pályázat részletei: minden, már napelemmel rendelkező, vagy annak telepítését vállaló család 2,5 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kaphat energiatároló rendszerek telepítésére. Egy két és fél oldalas formanyomtatványt kell kitölteni, a pályázatot február 2-től lehet benyújtani.
Esik az olaj, esik az arany, megy tovább a Mol - Mi történik a tőzsdéken?

Esik az olaj, esik az arany, megy tovább a Mol - Mi történik a tőzsdéken?

A befektetők a geopolitikai események értékelése mellett a vállalati gyorsjelentésekre is már figyelnek a héten, ugyanis az amerikai nagybankok megnyitották a jelentési szezont. A befektetők eközben szoros figyelemmel kísérik, hogy milyen hírek érkeznek az amerikai-dán egyeztetésekről, hiszen Donald Trump továbbra sem mondott le Grönland megszerzéséről, viszont Iránnal kapcsolatban mintha valamelyest enyhült volna az elnök álláspontja, legalábbis a tegnap esti kijelentései erre utalnak – részben emiatt korrigál az arany, az ezüst, és az olaj ára a korábbi emelkedés után. Közben a chiprészvények a tajvani TSMC erős negyedéves jelentése után kaptak egy lökést. Részvénypiacokon összességében pozitív a hangulat, emelkednek az európai és az amerikai tőzsdék is. Itthon a Mol árfolyama ma is jelentős pluszban van, miután Szijjártó Péter arról beszélt, hogy közel a megállapodás a NIS szerb olajvállalatban lévő orosz tulajdonrész megvásárlásáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×