Infostart.hu
eur:
384.72
usd:
327.35
bux:
109506.37
2025. december 15. hétfő Valér

Thomas célközelben a Touron

Tom Dumoulin volt a leggyorsabb a Tour de France utolsó előtti, 20. szakaszán pénteken, míg Geraint Thomas megőrizte első helyét összetettben, ezzel szinte biztos, hogy megnyeri a francia országúti kerékpáros körversenyt.

A Saint-Pée-sur-Nivelle és Espelette közötti 31 kilométeres egyéni időfutamon a szám holland világbajnoka mindössze egy másodperccel előzte meg a címvédő, a legutóbbi három háromhetes körversenyen diadalmaskodó Chris Froome-ot. A Sky brit sztárja az összetettben visszavette a harmadik helyet a magához képest halványan teljesítő szlovén Primoz Roglictól.

Harmadikként a sárga trikóban tekerő, biztonságos versenyzésre törekvő Geraint Thomas zárt. Így amennyiben vasárnap, az Houilles és Párizs közötti 116 kilométeres szakasz végén eléri a célt a Champs-Élysées-én, pályafutása első Tour-diadalát ünnepelheti.

Eredmények:

20. szakasz, Saint-Pée-sur-Nivelle - Espelette, 31 km, egyéni időfutam:

1. Tom Dumoulin (holland, Sunweb) 40:52 perc

2. Chris Froome (brit, Sky) 1 másodperc hátrány

3. Geraint Thomas (brit, Sky) 14 mp h.

4. Michal Kwiatkowski (lengyel, Sky) 50 mp h.

...8. Primoz Roglic (szlovén, Lotto NL-Jumbo) 1:12 perc hátrány

Az összetett élcsoportja:

1. Thomas 80:30:37 óra

2. Dumoulin 1:51 perc hátrány

3. Froome 2:24 p h.

4. Roglic 3:22 p h.

Címlapról ajánljuk
MÁV: új kedvezmények, új menetrend – minden, amit tudni kell

MÁV: új kedvezmények, új menetrend – minden, amit tudni kell

Életbe lépett a MÁV-csoport 2025/2026-os menetrendje, december közepétől vásárolható az éves ország- és vármegyebérlet az új MÁVPlusz alkalmazásban, az applikáción keresztül péntektől mindenki számára elérhető a 15 százalékos okoskedvezmény a jegyekre.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.16. kedd, 18:00
Ürge-Vorsatz Diána
fizikus, egyetemi professzor, az Éghajlatváltozási Kormányközi Testület alelnöke
Eséssel zártak az amerikai tőzsdék

Eséssel zártak az amerikai tőzsdék

Rossz hangulatban indult a hét az ázsiai tőzsdéken, Európában azonban felpattanás jött. Idehaza is jó volt kezdetben a hangulat, különösen a Richter teljesített jól a reggeli bejelentést követően, a nap második felére azonban elfogyott a magyar piac lendülete. Az USA-ban iránykereséssel indult a kereskedés, majd kisebb lefordulás következett. Az amerikai kormányzati leállás után több kulcsfontosságú adat is érkezik majd a hét során, így lesznek nagy elmozdulások.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×