361.89
68002.24
2024. május 4. szombat Flórián, Mónika

Egyértelmű vereség

A magyar válogatott 3-0-ra kikapott az oroszoktól a Groupama Arénában, felkészülési mérkőzésen.

A magyarok kezdőcsapata: Gulácsi Péter - Bese Barnabás, Lang Ádám, Kádár Tamás, Hangya Szilveszter - Márkvárt Dávid, Nagy Ádám - Dzsudzsák Balázs, Kalmár Zsolt, Stieber Zoltán - Eppel Márton.

Az oroszok: Akinfejev – Szamedov, Vaszin, Dzsikija, Kudrjasov, Zsirkov – Golovin, Glusakov, Zobnyin – Szmolov, Buharov.

Az első tíz perc igazi helyzet nélkül ment el, a fiatalokra épített, két újonccal (Márkvárt, Eppel) felálló magyar csapat lendületesen játszott.

Stieber két csel után kapura lőtt, Akinfejev védett.

Az orosz gólkirály, Szmolov a 20. percben szép szóló végén megszerezte a vezetést a vendégeknek.

A gól óta az oroszok átvették a kezdeményezést.

Dzsudzsák 17 méterről, jó helyzetből fél méterrel a kapu mellé lőtt. Stieber továbbra is aktív.

Zobnyin megcsúszott, megsérült, le kellett cserélni. Jerohin állt a helyére.

A 40. percben Szamedov szöglete után a labda Eppel Mártonról a saját kapunkba került, 2-0 az oroszoknak.

Szünet

Sallai Roland, Paulo Vinícius és az újonc Kleisz Márk állt be a magyar csapatba. Kleisz a jövő hónap elején lesz 19 éves, 20 NB I-es meccs áll mögötte.

Lang fejese éppen csak elkerülte az orosz kaput.

A 60. percben a félgőzzel járó oroszok közül Szamedov próbálkozott, fölé lőtt.

A 67. percben Dzsudzsák előkészítése után Sallai Roland lőtt a kapu fölé.

Kettős csere a magyar csapatban, Eppel helyére az ugyancsak újonc Balogh Norbert, Dzsudzsák Balázs helyére Kleinheisler állt.

Néhány perccel később Stiebert Gyurcsó váltotta.

A 77. percben Balogh dicséretes határozottsággal került helyzetbe, nem volt szerencséje, Dzsikija mentett a gólvonalon.

A 88. percben Poloz lőtt még egyet, 3-0-s vereség a vége.

Cservák Csaba: a júniusi választás anyagilag is fontos lehet a pártoknak

Anyagi szempontból is fontos az ellenzéki pártoknak, hogy jól szerepeljenek az idei európai parlamenti és önkormányzati választáson, mert azzal növelik az esélyüket arra, hogy 2026-ban, az országgyűlési választáson egy százaléknál jobb eredményt érjenek el, és állami támogatásban részesüljenek. Az InfoRádióban Cservák Csaba alkotmányjogász professzor beszélt arról, hogy az állam mikor és miért támogatja a választáson elinduló pártokat.