367.88
66115.42
2024. április 18. csütörtök Andrea, Ilma

Női vízilabda LEN Kupa - Három góllal kikapott a Szentes az elődöntőben

Vereséggel kezdett a Szentes női vízilabdacsapata a LEN Kupa négyes döntőjében a spanyolországi Mataróban: a magyar együttes három góllal maradt alul a pénteki első elődöntőben a görög Vuliagmenivel szemben.

Eredmény (a LEN honlapjáról):

Vuliagmeni (görög) - Hungerit-Szentesi VK 12-9 (6-1, 2-3, 2-1, 2-4)

a magyar góldobók: Hevesi, Bujka, Kövér-Kiss 2-2, Mihály, Farkas, Pengő 1-1

A második számú kontinentális sorozat Final Fourjában gyengén rajtolt a Szentes, az első negyedben ötgólos hátrányt szedett össze. A nagyszünetig 8-4-re felzárkózott, a harmadik negyed végén pedig 10-5 volt az eredmény. A befejező nyolc percben szépített ugyan a Szentes, de a vereséget nem tudta elkerülni. Tóth László csapata tavaly - a bronzmeccsen - is kikapott a Vuliagmenitől.

Szombaton a Szentes az orosz Uralocskával játszik a Len Kupa harmadik helyéért.