366.59
66800.67
2024. április 26. péntek Ervin

Vízilabda BL: mágikus harmadik negyed(ek)

A harmadik negyedben döntötte el a Szolnok vízilabdacsapata a BL-mérkőzést, négy góllal legyőzte a török Galatasarayt.

Az első negyed Varga Dénes góljával kezdődött, ám nem sokkal később a törökök kiegyenlítettek. Sőt, utána ötméteresből a Galarasaray, Akszentijevics révén vezetéshez jutottak. Gocics kiegyenlített.

(Közben véget ért az Eger mérkőzése Kragujevácban. A magyar bajnok az első negyed után 3-3-ra állt, majd a következő negyed végén, miután Hosnyánszky már a negyedik góljánál járt, egy góllal v ezetett is. A csapat a harmadik negyedben megtorpant, illetve a Radnicski akkor játszott a legjobban, a szerbek fordítottak, 11-8-ra vezettek a negyedik negyed előtt. Ekkor az Eger ismét magához tért, az utolsó két gólt a magyar csapat lőtte, de a radnicski előnye kitartott: 12-11 a vége, oda.)
Szerencsére szolnoki előnnyel zárult a negyed, Mitrovics belőtte a labdát a szélről, 3-2.
Kimaradt két magyar helyzet is a második negyed elején, Paszkovics ellenben egy megúszás után bevette Nagy Viktor kapuját. 3-3.
Egyelőre akadozik a Szolnok játéka, nem jön ki a két csapat közötti tudáskülönbség.
Varga Dénes önzetlenségének hála, Kis Gábor tiszta helyzetbe került, be is lőtte a labdát a kapuba. 4-3.
Nem tudunk fellélegezni, Mladen Janovics előnyből egyenlített.
Sajnos, Mladen Janovics távolról is bevette a Szolnok kapuját, 4-5
Időkérés után kezdődött a szolnoki akció, Mitrovics előnyből ki tudott egyenlíteni, 5-5.
Paszkovics is értékesítete az előnyt, ismét vezet a Galatasaray. 5-6. Kellemetlen meglepetés.
Vámos Márton is feliratkozott a gólszerzők közé az első félidő utolsó percében. 6-6.
Nagyon jól pólóznak a Galata délszláv játékosai. Ezúttal Nikics használta ki a szolnoki védelem hibáját, 6-7.
A nagyszünetben egy góllal vezetnek a vendégek.
Alekszicsnek is van már gól a neve mellett. 7-7.
Fordított a Szolnok, Mitrovics már a harmadik góljánál jár. 8-7.
Idáig ez a Szolnok negyede. Mitrovics megint gólt lőtt, először vezet a mérkőzésen az egyik csapat két góllal. 9-7.
Előnyből sem tud gólt lőni a Galatasaray, jöhet a Szolnok.
Kis Gábor góljával 10-7. El ne kiabáljuk, de eddig ez a negyed éppen úgy döntő, mint Kragujevácban, az Eger meccsén volt.
Előnyból Korolija behúzta, 10-8.
Madaras labdaszerzése, majd megúszása után a pazarul kiszolgált Gocics lőtt gólt, 11-8.
Kis Gábor ötméterest harcolt ki, Varga Dénes bevágta, 12-8.
Madaras átadása után Mitrovics a "második emeletről" húzta a kapuba a labdát, 13-8. A Szolnok 7-1-re megnyerte ezt a negyedet. Alighanem megnyerte a meccset is.
Következik a zárónegyed.
Paszkovics óriási gólt lőtt a bal alsó sarokba, 13-9.
Alekszics előnyből visszaállította a különbséget, 14-9., igaz, Paszkovics szépített a következő akcióból, 14-10.
Nikics szépített, 14-11, majd a vége 15-11.

2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
Reagál az OTP Csányi Sándor szavaira

Gazdasági, a piaci folyamatokat esetlegesen befolyásoló adatok tekintetében ma érkezik itthon a MNB tavalyi utolsó negyedéves lakásárindexe, de az S&P Global Ratings hitelminősítői felülvizsgálata is kiemelkedő fontosságú esemény lesz: magyar szempontból azért is kulcsfontosságú az S&P osztályzata, mert a három nagy hitelminősítő közül jelenleg náluk a legrosszabb a besorolásunk, a BBB mínusz osztályzat egyetlen fokozattal van a befektetésre ajánlott kategória határa felett. Vállalati fronton ma is az amerikai gyorsjelentések lesznek a fókuszban, a héten a technológia szektor nagyágyúi közül többen jelentenek. A magyar piacon az OTP-re figyelhetnek elsősorban a befektetők, ma tartja közgyűlését a nagybank, ahol beszédet mond Csányi Sándor, a bankcsoport elnök-vezérigazgatója. A részvénypiaci folyamatokkal kiemelten foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes.