362.84
68036.73
2024. május 3. péntek Irma, Tímea

Öttusa vk - Kasza Róbert ezüstérmes

Kasza Róbert - a győztes orosz Ilja Frolovtól alig elmaradva - ezüstérmet nyert az öttusázók kínai világkupaversenyén Csengtuban.

A szombati férfi döntőben még két magyar volt érdekelt: Demeter Bence ötödik, Tibolya Péter pedig 22. lett.

Az egyéniben Európa-bajnoki ezüst- és bronzérmes Kasza 25 győzelemmel és 10 vereséggel holtversenyben megnyerte a vívást, majd a 200 méteres úszásban a harmadik legjobb időt érte el és bár a lovaspályán akadt három rontása, jó esélye volt a végső győzelem kiharcolására. Már csak azért is, mert csak az egyiptomi Amro el-Geziri rajtolt előtte, aki azonban a lövészetekkel kombinált futásban nem szokott jeleskedni. Kasza le is előzte őt, ugyanakkor a kis hátránnyal mögüle startoló Frolov elé került, végül négy másodperccel hamarabb ért célba.

Demeter ugyancsak jól vívott - 22 győzelmet aratott -, aztán úszásban és lovaglásban is szépen teljesített, a kombinált számban viszont ezúttal nem tartozott a legjobbak közé, de így is az élmezőnyben zárt.

Tibolyának most nem sikerült az első szám és a lovaspályán is ő rontott a legtöbbet a magyarok közül, így hiába úszott önmagához képest jó időt, nem tudott a 36 fős döntős mezőny első felében végezni.

Eredmények:

férfi verseny:

1. Ilja Frolov (orosz) 1474 pont
2. Kasza Róbert 1470 (vívás: 25 győzelem/10 vereség/250 pont, úszás: 2:00 perc/338 pont, lovaglás: 279 pont, lövészet-futás: 11:37 perc/603 pont
3. Kuo csen-li (kínai) 1460
...5. Demeter Bence 1431 (22/13/232, 2:02/333, 292, 12:06/574)
...22. Tibolya Péter 1360 (17/18/202, 2:10/309, 270, 12:01/579)

Pénteken Kovács Sarolta negyedik, Földházi Zsófia tizedik, Alekszejev Tamara pedig 18. lett.

Rendkívüli belpolitikai vihar lett egy atomerőműves cikkből Németországban

A havonta megjelenő, elemzésekre, illetve háttérjelentésekre összpontosító népszerű Cicero című magazin azt állította, hogy az atomerőművek egy évvel ezelőtti végleges leállításáról született döntés meghozatala előtt kulcsfontosságú szakértői információkat hallgattak el az atomenergia alkalmazásának legfőbb ellenzője, a zöldpárti gazdasági miniszter előtt.
2024.05.03. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
Órákon belül érkezik az adat, ami eldöntheti a forint sorsát

Sorra töri át a vezető devizákkal szemben a fontos szinteket a forint, a magyar idő szerint délután 14 óra 30 perckor érkező amerikai munkaerőpiaci adatok azonban várhatóan ezúttal is komoly elmozdulásokat hoznak a részvény- és devizapiacokon egyaránt, ennek következtében pedig gyorsan változhat a kép a forint esetében is. Devizapiaci témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.