Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia

A Celje ellen nyitja a Veszprém az új korszakot

A Veszprém a szlovén Celje, a Pick Szeged pedig a horvát Croatia Zagreb ellen kezdi meg szereplését szombaton a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. Mindkét magyar csapatnak reális esélye van a győzelemre.

A Veszprém a nyáron alaposan átalakult. A kispadon Mocsai Lajost váltó spanyol Antonio Carlos Ortega új felállást próbálhat ki, már a világklasszis átlövő, Nagy László is a keretet erősíti.

"Ez lesz új csapatunk első mérkőzése a BL-ben, és minden bemutatkozó meccsnek nagy jelentősége van. Az átalakításokkal jó úton járunk, de sokat kell még gyakorolnunk" - mondta Ortega, aki a klub honlapjának elmondta: a Lékai Mátéval felálló Celje fiatal, sokat futó csapat, nincs nagy sztárja, a kezdő- és a cseresora egyaránt erős.

Nagy Lászlónak is ez lesz az első BL-meccse veszprémi színekben. Az olimpiai negyedik válogatott erőssége azt mondta: hazai pályán csak a győzelem elfogadható.

A veszprémieknek most következik a 187. BL- (illetve BEK-) meccsük. Eddig 121 győzelem, 7 döntetlen és 58 vereség a mérleg.

A Szeged nyáron erősödött, ugyanakkor első csoportellenfele, a Croatia Zagreb nem, és Skaliczki László vezetőedző ebben megkapaszkodva bízik a jó idegenbeli rajtban. A tréner elmondta: sikerült feltérképezni a riválist, valamint gyakoroltak olyan védekezési formáció ellen, amelyet a horvátok alkalmaznak.

A Picknek ez lesz a 95. BL-felvonása, eddig 40 győzelem, 8 döntetlen és 46 vereség áll a statisztikában. A Tisza-partiak ezt megelőzően hatszor találkoztak a zágrábiakkal, egyszer nyertek, kétszer döntetlent értek el, és háromszor kikaptak.

A magyar érdekeltségű csoportok 1. fordulójában:

B csoport:
Veszprém-Celje (szlovén) szombat 17 ó
Atlético Madrid (spanyol)-THW Kiel (német) vasárnap 18 ó
csütörtökön játszották:
Sävehof (svéd)-Constanta (román) 35-31 (19-17)

D csoport:
Croatia Zagreb (horvát)-Pick Szeged szombat 18:30 ó
Füchse Berlin (német)-Dinamo Minszk (fehérorosz) vasárnap 16:15 ó
csütörtökön játszották:
Schaffhausen (svájci)-Barcelona (spanyol) 23-33 (12-17)

Címlapról ajánljuk
Csikós Zsóka: már ki merem jelenteni, hogy van esélyem a világ legjobbjai ellen

Csikós Zsóka: már ki merem jelenteni, hogy van esélyem a világ legjobbjai ellen

Pályafutása során először Csikós Zsóka lett az év magyar női kajakosa. Bár az idei évnek úgy vágott neki, hogy a világjátékokra akar kijutni, végül nem a maratoni számokban, hanem a rövidebb távokon halmozta az Eb- és vb-érmeket. A Szolnoki Kajak-Kenu Klub versenyzője az InfoRádióban azt mondta: korábban nem mindig értette, miért van akkora mizéria a csapathajók összeállításánál, jövőre azonban már párosban és/vagy négyesben is szerepelne.

Szakértő: fegyveres bandák uralják Líbiát és osztozkodnak a mesés energiavagyonon – de mit csináljon Európa?

Moammer el-Kadhafi uralmának 2011-es megdöntése óta polgárháborúról polgárháborúra bukdácsol az észak-afrikai emirátus, a fel-fellángoló konfliktusokba pedig időnként Európa nagyhatalmai is beleállnak, pedig még az Egyesült Államok is tudja: nem jó itt „megégni”. Marsai Viktor, a Migrációkutató Intézet igazgatója beszélt a helyzetről az InfoRádióban, és arról is, mitől is függ, hogy indulnak-e onnan migránsok Európába vagy sem.
VIDEÓ
Előbukkant a legújabb béketerv, Moszkva Európát sem támadhatná – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Előbukkant a legújabb béketerv, Moszkva Európát sem támadhatná – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök első alkalommal ismertette azt a húszpontos békekeretet, amelyről Ukrajna és az Egyesült Államok tárgyal, és amely az Oroszországgal kötendő megállapodás alapjául szolgálhat. Az elnök mielőbbi tárgyalásokat sürgetett Donald Trumppal ezeknek az ügyeknek a rendezésére - írja a Reuters hírügynökség. Oroszország és Ukrajna átfogó megnemtámadási megállapodást köt, amelynek betartását űralapú, pilóta nélküli megfigyelőrendszer ellenőrzi. Az Egyesült Államok, a NATO és az európai országok a NATO ötödik cikkelyéhez hasonló, kölcsönös védelmi garanciákat vállalnának Ukrajna felé. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×